Eser Orhan: Dersleri kötü olanları salona sokmuyoruz - BasketFaul.com

Eser Orhan: Dersleri kötü olanları salona sokmuyoruz

28-04-20 13:13
TAC NEF Antrenörü Eser Orhan, Aytaç Kuru'nun instagram programının konuğu oldu.

- Altyapıda iyi bir oyuncu değildim. Üniversitede inşaat mühendisliği kazandım. 2. sınıfta bırakıp hayallerimin pesinden gittim ve Çukurova Üniversitesi antrenörlük bölümünü bitirdim.
- Üniversite hayatım sonrası Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde çalıştım. Sonrasında Eyüp Spor'da Türkay Çakıroğlu'nun yardımcılığını yaptım. Tekrar Mersin Büyüksehir'e döndüm ve devamında da son 6 seneyi Tarsus Amerikan Koleji'nde geçirdim.
- Çok sağlamcı bir yapım var. Kulüp başkanımız da aynı şekilde sağlam adımlar atmayı sever. Ekibimizle iyi anlaşıyoruz.
- TAC'da bulunan öğrenci sporcuların belli bir not ortalaması yakalaması gerek. Zaman zaman bu konuda problemler yaşıyoruz. Örneğin geçen sezon bir oyuncumuzu bu yüzden şampiyonaya götüremedik, okul izin vermedi. Bazen de sporcularımıza bu konuyla bağlantılı 2-3 hafta salona girmeme cezası da verebiliyoruz. 
- Transfer ettiğimiz oyuncular için beraber çalıştığımız 2 özel okul daha var. Okulumuzda okumayan oyuncularımızı da kolaylıkla takip edebiliyoruz.
- Tan Yıldızoğlu 5, Berkan Silindir ise 4 kategoride oynuyor bu sezon. İki oyuncumuzun da not ortalamaları gayet iyi. Bu anlamda okul ile de iyi bir iş birliği içindeyiz.
- Tan, salonda yatıp kalkan bir çocuk. Mersin'de evi olmasına karşın okulun yatakhanesinde kalmayı tercih etti. İnanılmaz çalışkan ve çok da yetenkli. Gelişiminden mutluyuz. 
- Tüm altyapı kategorilerinde takımlarımız var. Geçen sezon tamamında şampiyon olduk. Bu sezon bir nadas dönemi altyapımız için. Spor okullarımız da faaliyette. Hafta içi okulumuz için hafta sonu da Tarsus da spor okullarımız var. 
- Yurt dışında eğitim gören oyuncularımız var. Son olarak BGL oyuncumuz Muratcan da Carroll Üniversitesi Endüstri Mühendisligi'ni kazandı ve gitti. Bu anlamda okul rehber öğretmenlerimiz de oyuncularımızı yönlendirme konusunda çok ilgililer.
- ABD'de bu yaz 21 günlük bir eğitim kampına katıldım. Kişisel bir hedef olarak kulübümüzün de destekleri ile çok önemli bir deneyim kazandım. 
- Oradaki sistem ve felsefe çok farklı boyutta. İlk gittiğimde şok olmuştum. Ağırlıklı olarak footwork, ballhandling ve 1x0 bitirişler üzerinde duruyorlar.
- Geçen sezon BGL'de ilk senemizdi ve büyük bir tecrübe kazandık. Son maçta play-off şansımızı kaybettik. Bu sene için çok iyi bir deneyim oldu. Ligi tanıma şansı elde ettik.
- Bu sezona çok daha kararlı başladık. İyi oyuncularımızın yanına, karakterli ve güçlü oyuncuları ekledik. Bu seneki performansımızdan memnunuz.
- NEF bize iki yıldır çok destek oluyor. Ayrıca mezunlarımızdan ve spor okullarımızdan da destek alıyoruz. 
- BGL artık olmazsa olmaz bir hale büründü. Ancak ümitler liginin de bir şekilde hayata geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Her iki organizasyonun da kesinlikle olması gerektiği kanaatindeyim. 

- A takımla ilgili hedefimiz var. Geçen sezon da bununla ilgili bir düşüncemiz vardı. Bu sezon daha kapsamlı bir çalışma yapıp başkanımız vasıtası ile yönetime sunduk. Şuan %50-50 ihtimal ile bir TB2L oluşumu söz konusu. 

Yorumlar Okunma: 2051