Baskona başkanına göre gelir yüzde 30 düşecek - BasketFaul.com

Baskona başkanına göre gelir yüzde 30 düşecek

27-04-20 11:07
Baskonia Başkanı Josean Querejeta, Coronavirüsü salgını esnasında kulübünün durumu ve İspanya Liginin önümüzdeki sezon 20 takımlı oynanacağına dair çıkan haberlerle alakalı açıklamalarda bulundu. Querejeta, karşılaşmaların seyircisiz oynanmasının gelirleri %30’a kadar azalacağına inandığını söyledi.

Querejeta, El Correo’ya yaptığı açıklamalarda “2021 yılına kadar maçları seyircisiz oynama fikrine kendimizi alıştırmamız gerekiyor. Şu anda en önemli şey sağlık, spor bundan sonra geliyor. Önümüzdeki sezon bilet gelirlerinin de ortadan kalkması, sponsor anlaşmalarının azalması, yayın gelirlerinin azalması gibi sebeplerle bütçemizde beklediğimiz gelirler %30’a kadar düşecektir” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki sezondan itibaren basketbol dünyasında birçok değişiklik olması bekleniyor. Bunlardan birisi de İspanya Liginin 2020-21 sezonunda 20 takım ile oynanması. Bu konu hakkındaki fikirlerini paylaşan Querejeta, “Ne böyle bir değişikliğe gerek ver ne de yeterli zaman. Eğer ligden düşen takım olmazsa mantıklı olan çözüm lige yükselen takımın da olmamasıdır. Herkesin bu duruma adapte olması gerekiyor” yorumunu yaptı.

Son olarak koç Dusko Ivanovic’in kontrat durumu hakkında da konuşan Querejeta, “Onunla çalışmaya devam etmeyi çok isterim, bu konu üzerinde önümüzdeki günlerde görüşeceğiz. Onun da bizimle çalışmaya devam etmeye sıcak bakacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 986