Slovenlere göre Itoudis, Doncic yüzünden milli takımı kabul edecek - BasketFaul.com

Slovenlere göre Itoudis, Doncic yüzünden milli takımı kabul edecek

26-04-20 06:11
CSKA Moskova koçu Dimitris Itoudis’in Slovenya Milli Takımı’nın koçluğunu devralmak üzere görüşmeler sürdürdüğü haberleri sıkça kendine yer bulmuştu ve yetkili ağızlar tarafından da bu doğrulanmıştı. Siol.net‘e konuşan Sloven Federasyonu Başkanı Matej Erjavec’e göre Itoudis’in bu işi kabul etmesi için en önemli faktör Dallas Mavericks yıldızı Luka Doncic...

“Biz Avrupa şampiyonuyuz. Bunu korumak bir koç için müthiş bir meydan okuma. Ayrıca Olimpiyatlar’da var. Muhtemelen en büyük meydan okuma Doncic’le çalışmak. İlk olarak onun etrafına bir takım kurup diğerlerinin onunla olmaktan memnun olmasını sağlamak. Onu takımımıza kazandırmak üzere kaynaklar bulacağımıza inanıyorum. Onun Avrupa’da en fazla kazanan koçlardan birisi olduğunu da biliyorum,”

Slovenya halihazırda 2021’e ertelenen Tokyo Yaz Olimpiyatları’na katılmak üzere Litvanya’nın Kaunas kentinde oynanacak Eleme Grubu maçlarında sahne alacaktı.

Luka Doncic, Goran Dragic, Anthony Randolph, Gasper Vidmar ve Edo Muric gibi isimlerin öne çıktığı 2017 Avrupa Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanarak ülke tarihi açısından çok büyük bir iş başarmışlardı. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1864