Yer altındaki saray... - BasketFaul.com

Yer altındaki saray...

24-04-20 16:23
Mersin'de son teknoloji ile inşa edilen spor salonu zevkli iç mimarisi kadar, toprağın 12 metre altında yapılması ile de bir örnek oluşturdu. Yaz aylarında aşırı sıcak ve yüksek nemin yaşandığı Mersin'de yer altındaki salonun ısısının yaz-kış +5 derece civarında olacağı belirtilirken, aynı yöntemin soğuk illerde de kullanılabileceği ve ısının eksiye düşmeyecek olması ile ısıtma giderlerinin minimum olacağı ifade edildi.

FlyBasketball Academy'nin kurucusu Serdar Çevirgen oyuncu yetiştirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla yapılan salonla ilgili şunları söyledi:

"FlyBasketball Academy’de, sporcularımızın teknik, fiziksel ve mental açıdan gelişimlerini en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. 365 gün, 7/24 açık olacak FlyBasketball Academy’de oyuncularımız; antrenörler, kondisyonerler, fizyoterapistler ve diyetisyenlerimiz kontrolünde bireysel antrenman da yapabilecekler. 

Son teknoloji basketbol antrenman gereçleri, salona yerlestirilmiş NBA ve Eurolegue takımlarının kullandığı özel playsight kamera sistemi, tam teşekküllü profesyonel fitness ve ağırlık salonunun yani sıra pilates crossfit bölümleri, sauna, şok havuzu, sporcu beslenme merkezi, revir, sinema, lounge ve toplantı salonu gibi sosyal alanlar içeriyor.

Bu yaz itibarı ile sporcularımızı ağırlamaya başlayacak FlyBasketball Academy’nin, tüm Türk Basketboluna hayırlı olmasını diliyoruz."

Basketfaul'un notu: Salonun fotoğrafları gerçekten çok etkileyici. Mimar Eylem Karaoğlan harika bir iş çıkarmış. Ayrıca salonun yerin 12 metre altında olması da aşırı sıcak ve soğuğun hüküm sürdüğü iller için, ilk başta maliyeti yüksek olsa da, enerji tasarrufu açısından ilginç bir örnek. Emeği ve katkısı olanları kutlarız. Umarız salonun ihtişamına uygun oyuncular yetiştirilir çünkü bu taktirde salonun işlevinden söz edebiliriz. Hayırlı ve uğurlu olsun...  

 

 

 

 

Yorumlar Okunma: 5138