'Kavga ettik, ilişkilerimiz düzeldi' - BasketFaul.com

'Kavga ettik, ilişkilerimiz düzeldi'

24-04-20 10:38
Steve Kerr konuk olduğu TNT’de Chicagod'da Michael Jordan'la yaptığı kavganın bazı pozitif etkileri de olduğuna değindi.

Halen Warriors koçu olan Steve Kerr, “Yaşadığımız kavga ilişkimize yardımcı oldu diyebilirim, bu büyük olasılıkla insanlara garip gelecektir. Kimseye sorunlarını çözmek için kavga etmeyi tavsiye etmiyorum. Ancak o dönemde Jordan beni test ediyordu ve ben de ona cevap verdim. Bu olaydan sonra Jordan’ın bana daha fazla güvendiğini ve saygı duymaya başladığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

1993 yılında Bulls’a katılan Steve Kerr, o dönemde beyzbol oynayan Michael Jordan 1994-95 sezonunda tekrar takıma katılana kadar yıldız isimle beraber oynamadı.

Jordan’ın emeklilikten dönmesinden sonraki sezonun başında yapılan antrenmanlarda sözlü olarak tartışan ikilinin arasındaki gerginlik iyice ateşlendi ve kavga ettiler.

Kerr ve Jordan, bu olayın ardından aralarını düzeltmeyi ve beraber oynadıkları üç sezon boyunca üç şampiyonluğa ulaşmayı başardılar. Jordan o dönemde Bulls’un tartışmasız şekilde en büyük yıldızı olurken Steve Kerr de benchten gelerek takımına üst seviyede katkı verdi.

İki oyuncu da ESPN’de yayınlanan ve Chicago Bulls’un 1997-98 sezonunu anlatan The Last Dance belgeselinde yer alıyor. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 3611