VTB CEO'suna göre Euroleague mucize bekliyor - BasketFaul.com

VTB CEO'suna göre Euroleague mucize bekliyor

23-04-20 05:40
VTB Ligi CEO’su Ilona Korstin, ligin neden şampiyonsuz  iptal edildiğini açıkladı. RIA Novosti‘ye konuşan Korstin: “Ne şampiyon ne de MVP’yi belirleyeceğiz. Sezon tamamlanmadı ki… Şampiyonu belirlemek adil ve sportmence değil. İnsanların öldüğü, herkesin kendi sağlığını düşündüğü bir ortamdayız. Herkes bu krizden çıkmayı amaçlıyor. Şampiyonanın ne olacağıyla alakalı tartışmalar… Bunları dinlemek garip gerçekten. Biz düşüncemizi dile getirdik, durumun spor ilkelerine uygun olmadığını, takımların eşit sayıda maç oynadığını söyledik.” açıklamasını yaptı.

On milyonlarca ruble para kaybettiklerini ve gelecek sezona Ekim aylarının başında başlamayı planladıklarını söyleyen Korstin şöyle devam etti:

“EuroLeague’in ligi devam ettirmesi, bana göre, gerçekçilikten uzak. Bu tabii EuroLeague’in hakkı, para kaybetmek istemiyorlar. Ancak şu anda baktığımızda tüm bunlar kurgu kategorisinde. Bu durum kulüpleri de belirsizlik içinde bırakıyor. Kendi açımızdan bakınca biz sorumlu ve dürüst davrandık, kimseye yanlış umutlar vermeden ligin bitirilmesine karar verdik. EuroLeague’in bu kesinliği yok ve bu da herkesi gerçekleşmeyecek bir mucize beklemeye zorluyor.” 

Korstin bir dönemde Beşiktaş forması giymişti. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 1661