Son topu kime kullandırırdınız? - BasketFaul.com

Son topu kime kullandırırdınız?

22-04-20 12:39
Bir top geridesiniz ve 15 saniye kala hücum hakkı sizde. Normalde en skorer olan, yıldız statüsündeki oyuncunuz kötü bir gün geçiriyor. Yüzdeleri çok düşük ve verimsiz bir gününde. Öte yandan sürpriz olarak nitelendirebileceğiniz genç bir oyuncudan ise o gün ciddi bir katkı alıyorsunuz. Yüksek yüzdeyle, ciddi bir verimlilikle oynuyor. Son topu hangisine kullandırırdınız? Sezonun genelini mi baz alırsınız? Gündelik performansı mı?

Hakan Demir: Skorer oyuncu gerçekten “lider” bir oyuncu ise, extra bir problemi yoksa,  belli bir çaba içindeyse bir yerde maçı ve kendini kurtaracak topu isabete çevirir düşüncesi hakim olur ve o kullanır. Yok extra bir durum varsa ısrara gerek yok, o gün “baştan sona”kim iyiyse o kullanır.
 
Andaç Yapıcıer: Bizler hem maç maç, hem de sezonun genelini düşünmek zorundayız. Bazen bir maçı kaybetme riskini alırken oyuncumuzu kazanmayı da tercih edebiliriz. Çok değişkeni olan bir konu. Böyle bir durumda son topu genç oyuncuma çizerdim. Bu oyunun ikinci aksiyonu da diğer skorer oyuncuma olurdu.
 
Benan Özçelik: Maçın genelinde kötü yüzdeyle oynayan yıldız oyuncum hâlâ sahada kalabilmiş ise son topu yine ona kullandırırdım. Burada ekstra yapabileceğim son top organizasyonunda o gün iyi oynayan genç oyuncunun pozisyonun içinde olacağı bir bir hücum planlayıp oluşabilecek ikinci opsiyonda ise top kullanma şansını ona vermek olur.

Özhan Çıvgın: Sezon genelini baz alırım, son topu kullanma becerisi güveni başka birşeydir. Son topu yine ona verir, takım arkadaşları ve kendisi için yaratmasını isterim.

Can Sevim: Gündelik performansı baz alırım, kendini kötü hisseden, kötü bir gün geçiren birine o sorumluluğu vermektense, o maçı oraya getirmemizi sağlayana son topu kullandırmayı tercih ederim.

Burak Bıyıktay: Maçın gidişatına göre en zayıf müdafaacının üzerinden hücum ettiririm, topu kullanacak olan genç oyuncu da olabilir. 
 
Okan Çevik: Son topu o günün en verimli oyuncusuna kullandırırım ama 1. Yıldız oyuncu ile bu durumu daha önce yaşayıp yaşamadığımız
2. Günün sürpriz oyuncusunun o topu kullanma potansiyeli
3. Ev sahibi olup olmadığımız
4. Oyuncularımın psikolojilerini de anlık aklımdan geçirerek kararımı veririm.

Ceyhun Cabadak: Tercihim sezonluk performans olur. Karar toplarını kullanmanın ve kritik anlarda sorumluluk almanın bir alışkanlık olduğunu düşünüyorum. O gün sürpriz katkıyı sağlayıp, takıma fayda sağlayan genç oyuncuya topu kullandıracakmış gibi bir şaşırtmaca kullanabilirim son çizilen oyunda. Ama tercihim takımımın en skorer oyuncusu olur. İyi bir gün geçiren genç oyuncumu da olası bir şanssızlıktan korumayı tercih ederim. 

Yorumlar Okunma: 2370