İhsan Özen: Basketbolcular çok ahlaklı insanlar - BasketFaul.com

İhsan Özen: Basketbolcular çok ahlaklı insanlar

09-04-20 14:25
Finalspor Kulübü Başkanı İhsan Özen çok iyi bir sezon geçirdiklerini söylerken, liglerin tamamlanması için de üç farklı önerileri olduğunu söyledi. Özen basketbolun karika bir oyun olduğunu ifade edip,"Basketbolcular çok ahlaklı insanlar." dedi.

Özen'den pasajlar...
* Ufuk Sarıca'nın banka müdürü olan babası Aydın Bey vasıtasıyla basketbolla tanıştık, oyunu sevince de kulüp kurduk. 
* EBBL'den TBL'ye yükseldik ama sürekli yeniliyoruz. Neyi yanlış yaptığımızı da bilemiyoruz. Çetin Yılmaz'la bir araya geldik, bize çok yardımcı oldu.
* Çok iyi bir sezon geçirdik. Federasyon Kupası'nda final oynayacağımızı düşünmediğimiz için o güne bir toplantı koymuştuk. Final maçını da seyredemedik. 
* Lig için ilk önerimiz bu seneyi yok saymamak oldu. Gelecek sezon lige kaldığı yerden devam edilebilir. İkinci olasılık ligin 18 takıma çıkması, mağduriyet oluşturmadan ligi tamamlamak, ilk iki takımı BSL'ye çıkarmak. Üçüncü alternatif ise ilk 4 takımın BSL'ye yükselmesi.
* BSL'ye alınma durumumuz olursa oynarız. Neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz ama nasıl bir performans göstereceğimizi zaman gösterir.
* Kimsenin iş yapmadığı,para kazanmadığı bu dönemden herkes etkilenecek ve bütçeler düşecek. Oyuncular ve menajerlerden de durumu dikkate almalarını bekliyorum. Herkes makul paralarla oynasın.

* Basketbol harika bir spor, her saniyesi değerli. Basketbol oynayanlar çok ahlaklılar. 

Yorumlar Okunma: 2907