Samsunspor Başkanı: İngilizler basketbola girmiyor, Onlar salak mı? - BasketFaul.com

Samsunspor Başkanı: İngilizler basketbola girmiyor, Onlar salak mı?

08-04-20 20:08
Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Kanal 362-TV Kaya ortak yayınında katıldığı programda basketbolu amatöre çevireceklerini belirtip, "İlgilenen varsa basketbol ellerinden öper." dedi.

Futbolun bütün branşların önünde olduğunu da ifade eden Yıldırım, "İngilizler salak mı ki basketbola girmiyor." diye konuştu.

Yıldırım şunları söyledi:
"Basketbolu finans etmemiz mümkün değil. Basketbol şubesini kapatmayacağız ama amatöre çevireceğiz. Deplasmana giderken yakıt parasını veriyoruz, adam fiş bulup yakıt parası istiyor. İnsanlar nasıl parayı cebe indirmenin hesabını yapıyor. Burayı oyuyorlar. 

Ortada başarı da yok, biz niye bu paraları ödedik? Basketbolcuların paraları uçup gidiyor. Bizim şehrimizin çocukları var, onlara kucak açalım. Eski yönetim geldin, istiyorlarsa sahip çıksın. Varsa böyle arkadaşlar basketbol ellerinden öper. Yoksa Samsun içinde oynasınlar. 

Futbol her şeyin önünde. Euroleague'de neden İngiliz yok? İngiliz salak mı? Futbola milyon poundlar ödüyorlar, demek ki bir bildikleri var. 

Basketbolda şampiyon olamayız, kümeye düşmemeye oynayan takımı neden yapayım?

Basketbol takımını otel parayı almadan kabul etmedi. Samsunspor futbol takımı gittiğinde 5 yıldızlı oteller açılıyor. Aradaki fark bu. İkisi de Samsunspor... 

Geçmiş yönetim hiçbir şey yapmamış, üzerimize icra geliyor, haciz geliyor. Basketbolu kucağımızda bulduk. Basketle ilgili o kadar pislik var ki... Konuşursam bazıları Samsun'da sokağa çıkamaz. "

Basketfaul'un notu: Bir spor insanı böyle konuşamaz... Demek ki değil... "İngilizler salak mı, basketbola girmiyorlar" diyor... Başkana göre İspanyollar, Fransızlar, İtalyanlar, Almanlar, Ruslar, Yunanlar, bir çok ülke ve tabii Türkler salak!!!!!

Yorumlar Okunma: 6988