Büyükkarcı: Karşıyaka eski günlerine döndü - BasketFaul.com

Büyükkarcı: Karşıyaka eski günlerine döndü

08-04-20 17:19
Necip Kapanlı'nın videolu röportajına konuk olan Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Karşıyaka'nın basketbolda eski günlerine döndüğünü, sezon başındaki FIBA EuropeCup Final Four organizasyonuna talip olacaklarını belirtirken bir dönem daha seçilmek istediğini söyledi.

Büyükkarcı'dan pasajlar...

* Karşıyaka, Göztepe, Altay, Altınordu başkanları son 2 yıldır ayda bir buluşup yemek yiyoruz. İlişkilerimiz gayet iyi, birbirimize oyuncu da veriyoruz. Bu tablo taraftarlara da yansıdı.
* FIBA EuropeCup Final 4 organizasyonuna sezon bitecekmiş gibi talip olmuştuk. Şimdi yeni sezona alınan organizasyona yine talip olacağız. 
* Şartlar normale dönerse Ağustos-Eylül aylarında hızlandırılmış programla BSL play off'larının oynanabileceğini düşünüyoruz. 
* Karşıyaka basketbolu, taraftarıyla, çok iyi sponsoruyla eski günlerine döndü ve çok değerli bir kulüp haline geldi.
* 10 bin kişilik salonumuza kavuşup taraftarımıza daha uygar şartlar sunmak ve büyük organizasyonlar almak istiyoruz. 
* Altyapımızda çok ciddi bir hareketlenme oldu ancak tesis sorunumuz var. Organizasyon kalitemizi çok yükselttik. Altyapılarda 2000 öğrenciye ulaştık.
* Yaşadığımız süreçte altyapının önemi daha da artacak. Hiçbir kulübün bütçesi eskisi gibi olmayacak. Yabancı sayısının kademeli olarak düşeceğini sanıyorum. Artık pahalı yabancılara gidilemeyecek. Federasyon yabancı konusunda 3+2 mi, 4+1 mi, bir karar verebilir.
* Karşıyaka'da projelerimi gerçekleştirmek için bir dönem daha başkanlık yapmak istiyorum. Kulübü çok zor durumda devralmıştık ama düzlüğe çıktık. 
 

 

Yorumlar Okunma: 2363