TBL kulüplerinin çoğunluğu: Lig bugünkü durumuyla tescil edilsin - BasketFaul.com

TBL kulüplerinin çoğunluğu: Lig bugünkü durumuyla tescil edilsin

07-04-20 22:46
TBF kulüpleri, TBL'nin isteği doğrultusunda liglere devam edilememesi durumuna karşı nasıl bir yöntem takip edilmesi konusunda görüşlerini bildirdi. Kulüplerin çoğu ligi bugünkü durumuyla tescil edilmesini önerdi.

PETKİM: Mevcut sıralama ile lig tescil edilmeli, yönergelere göre gereği yapılmalı.
Fethiye Belediyesi: Mevcut sıralama ile lig tescil edilmeli, BSL ve TBL'den düşme olmasın, bu iki lig 18'er takım olsun.
Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket: Sürecin uzama ihtimaline binaen; 
Ligin devam etmesi ya da play-off’ların bu sıralamaya göre oynatılması kararı alınması halinde gereğini yapmaya hazırız. Ligin bu şekilde tescil edilmesi halinde verilecek karara saygılıyız. Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket kulübünün hak ve menfaatlerinin, ligdeki sıralamamızın ve gelmiş olduğu düzey dikkate alınarak haklarının gözetileceğini umuyoruz.
Finalspor: Gelecek sezon başında lige kaldığı yerden devam edilsin. Ya da lig bu haliyle tescil edilsin, çıkacaklar çıksın, hiçbir takım düşmesin, gerekirse takım sayısı artsın. Ya da TBL'den 4 takım çıksın, BSL iki gruplu 20 takımla oynansın.
Akhisar Belediyesi: PETKİM birinci olarak BSL'ye çıksın, ikinci ve dokuzuncu sıradaki 8 takımdan biri de kulüp kriterlerine göre BSL'ye çıkan ikinci takım olsun. BSL gerekirse 20 takım olsun (TBL'den 4 takım alınarak), 18 ya da 20 takım iki gruba ayrıldığında maç sayısı da azalacaktır.
Bandırma Kırmızı: Lig bu haliyle tescil edilsin, ilk iki takım yükselsin.
Bornova Belediyesi: TBF'nin alacağı her türlü karara saygılıyız ancak hukuki süreç konusunda kulüpler bilgilendirilmeli.
Semt 77 Yalovaspor: Liglere mümkünse devam edilmeli, olmuyorsa PETKİM yükselsin, şu anki play off sırasına göre 2-9 arasında Haziran'da play off oynansın, bu da mümkün olmuyorsa PETKİM'den sonra 2-9 arasında kriterleri uyan bir takım BSL'ye alınsın.
Konyaspor: Ligler bu haliyle tescil edilsin.
Balıkesir BŞB:  Birinci normal sezon şampiyonu olarak çıksın. Çıkacak ikinci takım için başvurular arasında mali kriterlere göre karar verilsin. 
Mamak Belediyesi: 24 hafta oynanan lig Beyaz Sezon kabul edilmemeli, lig bu haliyle tescil edilmeli, ilk iki çıkmalı, son iki düşmeli.
Manisa BŞB: Lig bu haliyle tescil edilsin, ilk iki çıksın, son iki düşsün.
BUDO Gemlik Basketbol: Şu anki 1.ci ve 2.ci sıradaki takımlar bir üst lige alınsın, 1. şampiyon ilan edilsin. Son iki sırada yer alan 2 takımın düşürülsün. TBL 18 Takım ile oynanacaksa bu durumda küme düşme kaldırılsın.
1881 Düzce Belediyesi: Lig bugünkü durumuyla tescil edilsin.
Samsunspor: Beyaz Sezon kabul edilsin, 2020-21 sezonuna aynı takımlarla devam edilsin.

Anadolu Basket: Ligin alt ve üst bölümlerinde takımlar birbirine çık yakın. Lig oynanmış olsaydı sıralar büyük olasılıkla değişecekti. Yaşanan süreçten dolayı yeni sezona bazı kulüplerin devam edememe olasılığı da dikkate alınarak Beyaz Sezon kabul edilmeli, takım düşürülmemeli, 5 milyonluk banka teminatı ile başvuracak 2 takım BSL'ye alınmalı, başvuran takım sayısı 2'den çoksa Temmuz ayında veya sezon başında 2 takım belirlemek için turnuva düzenlenmeli. 

Yorumlar Okunma: 3601