Pau Gasol Barcelona'ya dönmekten söz etti - BasketFaul.com

Pau Gasol Barcelona'ya dönmekten söz etti

06-04-20 09:06

Pau Gasol, İspanya ve Barcelona’ya dönmenin kendisine çekici geldiğini ancak öncelikli hedefinin NBA’de kalmak olduğunu dile getirdi.


2001'de Barcelona'dan ayrılan Pau Gasol; Memphis Grizzlies, Los Angeles Lakers, Chicago Bulls, San Antonio Spurs, Milwaukee Bucks ile NBA kariyerini sürdürmüştü.

Zach Lowe’ın “The Lowe” Podcast‘ine konuk olan Pau Gasol, geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Kariyerini İspanya’da bitirme fikri hakkında ne düşündüğü sorulan tecrübeli oyuncu, “Barcelona’dan ayrılıp NBA’e geldiğim dönemde de bunu söylemiştim. NBA’de kaldığım süre uzadıkça bir yıl için İspanya’ya dönmek benim için daha zor bir hale geliyor. Marc [Gasol] geçtiğimiz günlerde buna benzer bir açıklama yaptı. Kariyerini NBA’e gelmeden önce oynadığı Girona’da tamamlamak istediğini söylemişti. Girona onun için çok büyük önem taşıyor. Tıpkı Barcelona’nın benim için önemli olduğu gibi. Ancak kesin bir şey söylemek istemiyorum. Belki kaderimde bu vardır, bilemiyorum. Bu ihtimalin belirli bir çekiciliği olduğunu söylemem gerek ancak hala dünyanın en iyi oyuncularının oynadığı ligde mücadele etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Pau Gasol, 2019 Mayıs ayında ayağından geçirdiği ameliyatın rehabilitasyon sürecine devam ediyor. Gasol, İspanya’nın Olimpiyatlara gidecek kadrosunda yer almak istediğini, “Bunu kesinlikle deneyeceğim. Ama kontrol edebildiğim şeyler üzerine odaklanmayı tercih ediyorum, bu da benim rehabilitasyon sürecim. Şu andaki önceliğim tekrar sağlığıma kavuşup ayağımı kuvvetlendirmek. Sağlıklı duruma geldikten sonra ne yapabileceğime bakacağım. Bu bir süreç ve şu anda kesin olan hiçbir şey yok. Şu anda içinde bulunduğumuz şartlarda sağlık merkezlerine gidip test yaptırmak zor. Olimpiyatlar da ertelendi zaten. Bu yüzden herkesin yaptığı gibi bu konuya gün gün yaklaşıp elimden geleni yapacağım. Tekrar sahaya çıkacağım gün için hazırlanmaktan başka elimden gelen bir şey yok” diyerek belirtti. (Eurohoops)

Yorumlar Okunma: 1730