Ertuğrul Erdoğan: Açma kapatma düğmesi gibi değil - BasketFaul.com

Ertuğrul Erdoğan: Açma kapatma düğmesi gibi değil

04-04-20 19:35
NTV’e konuk olan Galatasaray Doğa Sigorta koçu Ertuğrul Erdoğan, yaşananları değerlendirdi.

Kendilerini mümkün olduğunca sağlıklı tutmaya çalıştıklarını söyleyen tecrübeli koç, “Biraz kitaba ve herkesin yaptığı gibi filmlere odaklandık. Geçmişe yönelik maçları izliyoruz. Mümkün olduğunca kendimizi zihnen sağlıklı tutmaya çalışıyoruz” dedi.

Oyuncularıyla her gün konuştuğunu belirten Erdoğan, “İki ayrı bir grup var bizde. Amerikalı oyuncularımız var. Ben hemen hemen her gün kendileriyle görüşüyorum. Maalesef oradaki sıkıntı büyüyor. Evde yapılan çalışmalar dışında yapabilecek çok fazla şey yok. Oyunculara çalışma programı verdik ama bu ne kadar uygulanabiliyor, sezon devam ederse oyuncuların fiziksel olarak geri dönüşünü hızlandıracak aslında büyük bir tartışma konusu. Bence çok gerçekçi değil. Çünkü geçen her dakika aktif oyuncular için, özellikle de 3 haftadan sonra büyük bir sorun yaratıyor. Dolayısıyla buradaki temel konu, oyuncuların zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı kalmasını sağlamak” ifadelerini kullandı.

Ertuğrul Erdoğan, ligin geri dönme ihtimalini de değerlendirdi:

“Herkes kendince belirli senaryoları kafasında geçiriyor. Fakat geleceği görmek çok zor çünkü bir bilinmeyeni yaşıyoruz. Dolayısıyla senaryolar birbirinden farklı. Federasyonların aldığı kararlarda bilinmeyenlerin üzerine kurulu kararlar. Futbol Federasyonu Haziran’da başlayalım demiş. Basketbol da bunu diyebilir ama konuşmamız gereken birçok şey var. Bir kere oyuncuların fiziksel kondisyonu ne durumda olacak? Burada bir açma kapatma düğmesi gibi bir şey söz konusu değil. Oyuncuların iyi geri dönebilmesi için en az 3-4 hafta lazım. Bu antrenmanlar yapılmadan lige başlanabilecek mi? Diğer konu yabancı oyuncular. Ülkeye girebilecekler mi? Girerlerse belki 2 haftalık bir karantina süreci olacak. O durumu bilemiyoruz. Bir diğer konu ise sözleşmeler. Haziran’da genellikle takımlar yeni kadrolarını kuruyor. Sözleşmeler ne olacak? Gelecek sezon kadroları nasıl kurulacak? Gelecek sezon ne zaman başlayacak? Bunlar birbirinden bağımsız gibi gözüken ama birbirine bağlı konular. Ben çok basketbol liginin oynanabileceğini çok gerçekçi görmüyorum. Yazın bir lig oynanır mı? Federasyonun alacağı karara bakacağız. Biz buna uyum göstermeye gayret edeceğiz elbette ama dediğim gibi ben ligin oynanabileceğine çok ihtimal vermiyorum.” 

Yorumlar Okunma: 2173