Akhisar Başkanı Ayan: Sezonun tamamlanacağı ümidim var (Videolu) - BasketFaul.com

Akhisar Başkanı Ayan: Sezonun tamamlanacağı ümidim var (Videolu)

04-04-20 16:09
Akhisar Belediyesi Basketbol Başkanı Alper Ayan ve Genel Menajer Emre Ekim video programımıza konuğumuz oldu.

Alper Ayan:
* Sezona geç başladık ama hızlı yapılandık Lige sıkıntılı başladık ama sonrasında toparlandık. İstemediğimiz bazı mağlubiyetler de olsa bugünlere geldik. Organizasyonumuxa güvencimiz tam.
* 15 sponsorumuz var ama kimseye büyük yük olmadık. Başladığımızda 800 seyirci gelirken sonraları salon dolmaya başladı. 
* Ligin devam etmesiümidimi koruyorum.Belki format değişebilir. Ligin normal yoldan sonlandırılmasını ümit ediyoruz. Haziran başında salgın sona ermiş olursa haftada 2-3 maç yapıp sezon biter, formatı farklı da olsa play off'lar oynanabilir. Bu tabii bir temenni. 
* Lig oynamayacak olursa lig bu haliyle tescil edilebilir,ya da beyaz sezon kabul edilebilir veya lig statüsü değiştiirilebilir.
* TBL'nin youtune üzerinden yayınları çok izlendi. TBL'nin TRT Spor'dan yayınlanması sağlanırsa ligin marka değeri yükselir.

Emre Ekim:
* Sezona iki yıllık projeyle başladık ama daha sonra 'Neden bu sezon olmasın?' noktasına geldik. Oyuncular da fedakarlık yaptı. Play off'larda ritm yakalayıp BSL'ye çıkmayı hedefledik.

* Gelecek sezon tesisimiz de hazır olacağı için altyapıda Bandırma'nın yaptığını Akhisar'da yapmaya çalışacağız. Akhisar'da basketbol için çok iyi potansiyel var. 

 

Yorumlar Okunma: 1268