Furkan Korkmaz: Türkiye'deki arkadaşlarımla FIFA oynuyorum - BasketFaul.com

Furkan Korkmaz: Türkiye'deki arkadaşlarımla FIFA oynuyorum

04-04-20 06:46
Kariyerine Philadelphia 76ers formasıyla NBA’de devam eden Furkan Korkmaz NTV’de katıldığı programda Amerika’da yaşananları anlattı.

Korkmaz, “Amerika’da genel anlamda görüntü pek de iç açıcı değil. Philadelphia’da da ciddi sayıda bu virüsten etkilenen insanlar var. Mümkün olduğunca önlemlerimizi almaya çalışıyoruz.” bilgisini verdi.

Sixers‘ta 3 kişide corona virüsü çıkması hakkında ise “Herkesin kendi özel hayatı olduğu için kulüp açıklamak istemedi. Eğer açıklamak isteyen olursa çıkıp, kendilerinin açıklamasını istedi. Takımda yahut organizasyonda virüs kimde var bunu ben de bilmiyorum. Açıklamak isteyen açıklıyor dediğim gibi. Umarım herkes iyidir” ifadelerini kullandı.

Evdeki yaşantısını anlatan Furkan, “Evde yapabilecek çok şey yok. Genellikle Türkiye’deki arkadaşlarımla FIFA oynuyorum. Onun dışında da bir iki saat spor yapmaya çalışıyorum. Yediğime içtiğime ve uyku düzenime dikkat etmeye çalışıyorum çünkü bu süreç çok kısa sürecekmiş gibi gözükmüyor” dedi.

NBA’in ne zaman geri döneceği hakkında ise milli oyuncu şunları söyledi: “Doğru söylemek gerekirse, biz de haberleri sosyal medyadan takip ediyoruz. Benim duyduğum Nisan ortasında bir karar alınacağı… O kadar ani gelişen bir durum oldu ki herkes olayın biraz şokunda. Hala da o şoku yaşıyoruz. Radikal bir karar almak şu anda çok zor. NBA’in sporcular ve herkes için en doğru kararları alacağına eminim. “ 

Yorumlar Okunma: 1257