Yılmaz Vural: İhtisas dalım basketbol - BasketFaul.com

Yılmaz Vural: İhtisas dalım basketbol

03-04-20 18:16
Necip Kapanlı'nın söyleşi konuğu Akhisarspor Futbol takımının Antrenörü, herkesin sevgilisi Yılmaz Vural.

Basketbola büyük ilgi duyan, bir dönem basketbol hakemliği yapan ve eski basketbolculardan Seda Vural ile evli olan Vural'la basketbol ve futbolu içeren bir söyleşi yaptık, en önemlisi kendisinden zor günlerde bile olumlu olabilmek ile ilgili görüşlerini aldık...

Vural'dan pasajlar ve videolu söyleşi aşağıda...

* Yaşamı seviyoruz, herkes hayata tutunmuş öbür tarafa gitmek istemiyoruz. Neşemizi kaybetmeden hayata devam edebilmemiz lazım, ben de öyle olmaya çalışıyorum.
* Akhisar Belediye basketbol takımının Düzce maçına gittim. Kaybedince,'Hocam sende ne ayak varmış' dediler.
* Basketbolu çok seviyorum, iki spor akademisinde de basketbol benim ihtisas dalımdı. 
* Ankara Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu'nda basketbol hakem kursu açılmıştı, mezun olup maç da yönettim.
* Rahmetli Aydan Siyavus Karşıyaka'da basketbol antrenörüyken, ben de Karşıyaka'nın futbol takımı antrenörüydüm. Kendisiyle fikir alış verişinde bulunurduk. Bana 'sizde set oyunu göremiyorum' demişti ve set oyununu gittiğim her yerde uygulamaya çalıştım.
* Eşim de eski bir basketbolcu, Urla'da ve Sanyo'da oynamıştı. Çok da yetenekliydi.
* Basketbolun çabukluğunu, son saniyeye kadar dönebilme olasılığını seviyorum..3 saniyede her şey değişebiliyor. Ona kalp dayanmaz.
* Basketbolda antrenörlerin oyuna müdahale şansı çok daha fazla. Basketbolda koç oyunun hep içinde. 
* Gençlik soru soracak: Vergiyi veren, şehit olan benim babam. Bu imkanlardan bizi neden yararlandırmadınız? TBL'de hiç yabancı olmasın. 
* Bir arkadaşına attığı mesaj: Her şeyin başında sağlık, sağlıktan öte yol yok.Dua ederken bile önce sağlık diliyoruz. Zor bir süreçten geçiyoruz. Sadece kendimizi değil, etrafımızdaki başkalarını da düşünmek zorundayız. Bir ömür sevdiklerimizle görüşebilmemiz için kısa bir süre küs kalabiliriz. Bir müddet oynamayalım, hepimiz bir süre kadro dışı kalalım.
 
 
 
 
 
 

Yorumlar Okunma: 4083