Sipahi 'Hata yaptığımda asistan koç uyardı: Kenara bakma, sahada kalacaksın' - BasketFaul.com

Sipahi 'Hata yaptığımda asistan koç uyardı: Kenara bakma, sahada kalacaksın'

03-04-20 07:53
Murat Özyer'in düzenlediği "Koçlarla evde sohbet" programına katılan Kenan Sipahi, Real Betis'te geçirdiği sezonla ilgili İspanya deneyimlerini anlattı.

Halen İspanya'da olan ve evinde antrenman yapmaya devam eden Kenan Sipahi'den pasajlar...

* Burada oyuncu bazında antrenmanlara ağırlık verilerek eksiklerin giderilmesine çalışılıyor. Asistan koçlar neleri iyi, neleri kötü yaptığımızla ilgili videolar hazırlıyor.
* Antrenmanlar kısa ama çok yoğun geçiyor. 
* Bu dönemde evlerde kondisyon çalışması yapıyoruz. Bütün oyuncuların evine bisiklet gönderildi. Kondisyonerimiz zoom programı üzerinden sabah saat 6'da bize antrenman yaptırıyor.
* (Sana bir yıldız takım verilse neleri ön plana çıkarırdın sorusu üzerine) Basketbolu bırakınca da antrenörlük yapmayı planlıyorum. Yıldız takım koçu olsam oyuncuların birebirlerini geliştirmelerine ağırlık verirdim.
* İspanya'da kaybedilen maçlardan sonra konuşmalar ve eleştiriler daha sakin yapılıyor, size pozitif yaklaştıkları için konsantrasyonunuz artıyor. 
* Hata yaptığımda alışkanlıkla kenara baktığımda asistan koçlar uyardı: Kenara bakma, hata yapınca henüz kenara geleceğini düşünme.

* Benden hızlı çabuk kısaların kendilerine sağladığı avantaja karşı, benim de boy üstünlüğümü kullanıp post up oynamam istendi ve bunun faydasını gördüm. 

Yorumlar Okunma: 2916