Euroleague'den sezonun geri kalanı için 4 alternatif - BasketFaul.com

Euroleague'den sezonun geri kalanı için 4 alternatif

02-04-20 19:19
Avrupa’da yerel ligler tek tek sezonun kaderini belirlemek için kararlarını verirken artık gözler Turkish Airlines EuroLeague’de...

EuroLeague yönetimi, Avrupa’nın dört bir yanını sarmış olan corona virüsüne rağmen henüz sezonu iptal etmezken geçtiğimiz hafta sezonun kaderine Mayıs ayında karar verileceğine duyurmuştu. 

İspanyol gazetesi “El Pais”‘e konuşan EuroLeague Operasyon Sorumlusu Edward Scott ise sezonun devamı için 4 tane seçenekleri olduğunu söyledi:

“İlk seçeneğimiz sezonu sürdürmek için hala zamanımız varsa, aynı şekilde devam edeceğiz ve her takım kendi sahasında oynayacak. İkinci seçeneğimizde de kalan tüm maçları oynayacağız ancak çift maç haftalarını daha fazla yapacağız. Üçüncü seçenek olarak ise eğer sağlık sebeplerinden dolayı her takımın salonunda oynamak mümkün değilse sadece bir şehirde takımları toplamak ve orada iki salonla maçları oynamak. Son seçeneğimiz ise sezonu daha hızlı bitirmek formatı değiştirmek.”

Virüs sebebiyle bazı takımlarda yabancılar ülkelerine geri dönerken Scott bu konu içinde süre vereceklerini söyledi:

“Oyuncular, koçlar ve personeller üç gün içinde rapor vermek zorunda kalacak ve iki haftalık bir karantina süreçleri olacak. Sezon öncesinde de yine iki haftalık bir çalışma dönemleri olacak.”

Scott, ayrıca eğer bir şehirde tüm maçların oynanmasına karar verirlerse o şehirde en az 2 salon istediklerini söylerken bu durumda da İstanbul, Moskova ve Atina ön plana çıkıyor. 

Yorumlar Okunma: 2849