Bulkaz: Trabzon'da bitmemiş işim var - BasketFaul.com

Bulkaz: Trabzon'da bitmemiş işim var

02-04-20 12:54
Ozan Bulkaz röportaj konuğumuz oldu, Uşak'ta başlayıp son olarak Konya'ya uzanan kariyeri ile ilgili soruları yanıtladı.

Bulkaz'dan pasajlar...
* Uşak'ta 18 yıl uğraşıp basketbolun tohumlarını attığımızı düşünüyorum. Yerel ligden başlayıp BSL'ye çıktık, Avrupa Kupalarında oynadık. Uşak'taki misyonumu tamamladım.
* Kariyerim boyunca asistan koçuk yapmadım. Basketbolcu geçmişim de yok, iyi bir antrenörün altında da çalışmadım. Sonuçta yaşayarak öğrendim ve tabii zorlandım ama sonunda kendime ait bir basketbolum oldu.
* Atletizmi olan, koşan, ribaund, blok uzunlar tercihimdir. Zach Auguste, Khem Birch, Eric Bucker, Eliah Holman'la bu nedenlerle çalıştım.
* Can Korkmaz, Berkay Candan ve Sertaç Şanlı Uşak'ya çıkış yakaladı.
* Bana göre BSL'de en fazla 3 kıta dışı olmak üzere yabancı sayısı 4'e indirilmeli.
* Afyon bizim basketbol ateşimizden doğan bir oluşumdur.
* Trabzonspor'un bende bambaşka bir yeri var.İnşallah ileride yeniden basketbola girerler ve ben de bitmemiş işimi tamamlarım.
* Konyaspor basketbol adına olması gereken bir kulüp. Basketbol şanssızlıkları yaşadık, uzun süreli sakatlıklar oldu. Ligler devam etse Konyaspor'un çıkacağına inanıyordum.
* TBL'de yeniden takım kursam atlet yerlilere öncelik veririm,sanırım uzun pozisyonunda da hata yaptık. En iyi olduğum yerden sınıfta kaldım.
 

Yorumlar Okunma: 4103