Bugün 1 Nisan... - BasketFaul.com

Bugün 1 Nisan...

01-04-20 11:02
1 Nisan'larda büyükler, küçükleri uyarırdı: Dikkat edin, kandırılmayın...

Zaman zaman biz de 1 Nisan'ları eğlenceye çevirmeye çalıştık ama içlerinden biri amacını aşıp ciddiye alındı.

1 Nisan 2015'te zamanın TBF Başkanı Harun Erdanay'ın ağzından ligden düşmenin kaldırılacağını yazarken haberin sonuna düştüğümüz şu not dikkatlerden kaçmıştı: Bugünün tarihine bakıp her okuduğunuzu ciddiye almayın ve başkalarının sizi kandırmasına izin vermeyin.

Bu not belli ki yeterince açıklayıcı olmamıştı... Ulusal gazeteler de haberi alıntılayınca iş büyüdü ve sonunda TBF, resmi internet sitesinden açıklama yapmak zorunda kalmıştı...

BASKETFAUL'DEKİ HABER (01.04.2015)
Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yeni başkanı Harun Erdenay bu sezon TBL'den takım düşmemesi konusunu yönetim kuruluna götüreceğini bildirdi.
Erdenay çok sayıda yatırım yapan takım sayısı bulunduğunu belirtti, "Bu uygulama sayesinde süre bulmakta zorlanan Türk oyuncuların da sorunu belli ölçüde çözülmüş olacak" dedi. 

Erdenay şöyle konuştu:

"TBL'yi kaldırabilecek çok sayıda takım var. Gerek bütçeleri, gerek organizasyonu ile TB2L'dekiler de dahil en az 25 takım TBL'de oynayacak güçte. Biz bunu görmezden gelemeyiz. İlk yönetim kurulu toplantısına TBL'den düşmenin kaldırılması ve gelecek sezonun 18 takımla oynanması önerisini getireceğim. Hafta arasındaki maç sayısını artıracak, gerektiğinde aynı takıma 4 günde iki maç yaptıracak ve böylelikle takvim sorununu aşacağız. Bu öneriye Avrupa Kupaları oynayan takımlar sıcak bakmayabilir ama nasıl NBA'de takımlar haftada 5 maç oynayabiliyorsa, bizim takımlarımız da daha fazla maç yapabilir."

TBF'NİN AÇIKLAMASI
Bazı yayın organlarında ve internet sitelerinde yer alan, Türkiye Basketbol Ligi’nde düşmenin kaldırılabileceği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Sezon başında Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından açıklanan lig yönergeleri geçerliliğini korumakta ve Yönetim Kurulu’nun gündeminde de ‘Türkiye Basketbol Ligi’nde düşmenin kaldırılması’ maddesi bulunmamaktadır."

...VE BUGÜN
Öyle sıkıntılı günler yaşıyoruz ki, kimsenin aklına şaka yapmak gelmediği gibi, gülecek kimseyi bulmak da imkansız...

Yeniden birbirimize şakalar yapacağımız 1 Nisanlar'da buluşmak üzere... 

Yorumlar Okunma: 1478