'Bu kararı ayağı kırılan Jeremy Evans'a anlatamazsınız' - BasketFaul.com

'Bu kararı ayağı kırılan Jeremy Evans'a anlatamazsınız'

01-04-20 08:53
19-1 ile lider olduğu VTB Ligi'nde "Beyaz sezon" kararı sonucunda şampiyon ilan edilmeyen Khimki’nin koçu Rimas Kurtinaitis, durumu eleştirdi ve "Lider CSKA olsaydı, şampiyon ilan edilmişti." dedi.

Litvanyalı sitesi 15min.lt‘e konuşan Litvanyalı koç şunları söyledi:

“Bu dönemde dünyanın spora ihtiyacı yok, nasıl hayatta kalacağımızı düşünmeliyiz. İptal edilen bir lig elbette iyi bir şey değil ama yapılması gereken buydu. Ancak puan durumunun onaylanmaması kötü bir karardı. Jeremy Evans bacağını kırdığı için sezonu bitiremedi. Birisi ona bunun sayılmayacağını söyleyebilir mi? Rusya’da kararların nasıl alındığını biliyoruz. Khimki bu karara karşı çıkan tek kulüptü.

Hepimiz biliyoruz ki CSKA şampiyon olmazsa Rusya’da bu bir felaket anlamına gelir. Bir zamanlar onlara bunu yaşattık ve bu yıl da buna hazırlanıyorduk. Oyun tarzımızla bunu yapabilrdik. CSKA ile savaşma potansiyeline sahiptik. VTB’de daha fazla Rus oyuncu oynatmak zorundasınız. Bu nedenle ligde CSKA’dan daha iyi durumdaydık. Tabii ki ikimizin dışında UNICS Kazan, Lokomotiv Kuban ve Zenit St Petersburg da vardı. Bu takımlar da şampiyonluğun birer adayıydı. Onlara saygı gösterilmesi gerekiyor. 

Hiç şüphe yok ki, eğer CSKA Moskova ligde lider olsaydı sıralama tescil edilecekti. Bundan şüphe bile etmiyorum." 

Yorumlar Okunma: 3371