Burak Gören: Şampiyonlar Ligi'nde hayallerimiz var - BasketFaul.com

Burak Gören: Şampiyonlar Ligi'nde hayallerimiz var

31-03-20 14:45
Türk Telekom Koçu Burak Gören, daha mütevazı hedeflerle başladıkları Şampiyonlar Ligi'nde sezon ilerledikçe hayallerinin arttığını belirtti, bu sezon seyirci sayısındaki artışın çok sevindirici olduğunu söyledi.

Gören'den pasajlar...

* Hazırlıklara geç başladığımız için sezon içinde beklediğimiz gibi bazı negatif sonuçlar yaşadık ama toparladık ve istikrarımıza kavuştuk. Şampiyonlar Ligi yolculukları da bizi zaman zaman çok yordu.
* Büyükçekmece maçında son 2 dakikada 13 sayı öndeyken kaybettik, belki de benim kariyerimde en üzüldüğüm gündü ana bu maçtan gereken dersleri çıkardık.
* Geleneksel uzun formatındaki Moustapha Fall bize hem hücumda, hem savunmada çok katkı verdi. Takımın merkezinde karar verici pozisyona geldi. Pick and rollü çok iyi oynayamayınca hücumun merkezine Fall'u koyduk ve savunmada da onu faul probleminden korumayı başardık. Bunda asistan koçlarımın rolü çok büyük çünkü inanmadığın yönlendirme savunması için beni ikna ettiler.
* Kyle Wiltjer modern basketbolun özelliklerini taşıyan bir 4 numara. İçeride de doğru pozisyonlarda top aldığında çok etkili olabileceğini kendisi de gördü.
* Şampiyonlar Ligi ile Eurocup arasında kalite farkı kapandı. Şampiyonlar Ligi'nde önce gruptan çıkmayı hedeflerken sonra çok daha fazlasını yapabileceğimizi hissettik.

* Bu sezon ciddi bir seyirci patlaması yaşadık. Atatürk Salonu'nda oynuyor olsaydık dışarıda seyirci kalırdı. 

Yorumlar Okunma: 2915