Peters: Seyircisiz oynamak tuhaftı - BasketFaul.com

Peters: Seyircisiz oynamak tuhaftı

28-03-20 08:36
Anadolu Efes forveti Alec Peters, ING Basketbol Süper Ligi’nin Avrupa’da corona virüsü askıya alınan son lig olmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Mike LaTulip’in Full 94 Podcast‘ine konuk olan Peters, “Herkesten farklı olarak bir hafta daha oynamaya devam ettik. Seyirciler olmadan hala oynuyorduk. Bu çok tuhaftı. Tek lig bizdik. ESPN’in gelip bizi dünyada hala oynamaya devam eden tek takım olarak tanıtması yönünde şakalar yaptık. Bu farklıydı,” şeklinde konuştu.

Türkiye’de ligler hükumet kararıyla 19 Mart tarihinde ertelenirken o gün Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu; futbol, basketbol ve voleybol federasyonlarının başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirmişti.

Peters ve Efes ise bundan iki gün önce, 17 Mart’ta kapalı kapılar ardında Frutti Extra Bursaspor’la karşılaşmıştı. Bu bir erteleme maçı olarak liglerin askıya alınmasından önce oynanan son maçtı.

“Türk hükumeti her şeyde son sözü söyleyen taraf,” diyen ABDli forvet devam etti:

“NBA’de komisyoner Adam Silver gibi değil. Tabii ki de kanunlar var. Türk hükumetinin basketbol federasyonu başkanının da üzerinde sporla ilgilenen bir bakanı var. Bu yüzden ona her şeyi aktarmak zorundalar. Bu cidden ilginç bir şey. Hükumetin bizim oynamaya devam etmemizi isterken gelen tepkiler üzerine basketbol federasyonunun her şeyi kapatmaya hazır olduğunu bilmek…”

BSL’nin ertelenmesinden önce ligin yıldızlarından Shane Larkin ve Fenerbahçe Bekolu Bobby Dixon‘la beraber birçok oyuncu turnuvaların askıya alınması yönünde telkinde bulunmuş, Sarı-Lacivertliler’in koçu Zeljko Obradovic ise TOFAŞ galibiyetinin ardından “basketbol konuşmanın zor olduğunu” ifade etmişti.

Alec Peters ise bu konudaki açıklamalarını şöyle tamamladı:

“Tuhaf bir durumdu. Sonunda sezonu erteleme kararını aldılar. Bence bir hafta sonra falan herkes bunun daha uzun bir süreç olacağını anladı ve yabancı oyunculara evlerine dönme iznini vermeye başladılar. Şimdiyse ülkemdeyim.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 595