En yüksek verimlilik puanı toplayan yerli - BasketFaul.com

En yüksek verimlilik puanı toplayan yerli

26-03-20 10:00
Manisa Vestel'de antrenör Özcan Çete'nin ortaya çıkardığı Cevher Özer, yıldız kategorisinin ilk yılında çember altından sıçrayıp, iki topu smaçlayan özellikleri ile çok özel bir oyuncuydu. Altyapılarda oynarken O'nun çok daha fazlasını yapabileceği, NBA'de oynayabileceği düşünülürken, daha mütevazı bir kariyer yaşadı ancak oynadığı her yerde hakkını verdi. Bu sezon 37 yaşına rağmen verimlilikte yerliler arasında ilk sıraya yükseldi.

2018-19: 24:85 dk, 10.4 sayı, 4.3 ribaund, 1.9 asist
2019-2O:  31:74 dk, 11.6 sayı, 6.4 ribaund, 2.7 asist

Keskin bir nişancı, çoğu yabancıdan daha fazla güvenilen iyi bir şutör. Perde sonrası dışarı açılıp yüksek isabetle şut atıyor. Sorumluluk almaktan çekinmiyor, sırtı dönük oyununu geliştirdi. takımını hücumda rahatlatan bir oyuncu.

Pick and roll savunması ayakları yeterince çabuk olmadığı için sıkıntılı, yüzü dönük 4'leri tutarken sorun yaşıyor,  sırtı dönüklerde ise sertlik koyarak arkasında durmayı başarıyor.

Cevher Özer istatistiklerinin dışında sahiplenme duygusu çok yüksek bir lider, bu nedenle de takıma saha içinde olduğu gibi saha dışında da çok yardımcı olabiliyor. Her antrenörün çalışmak istediği problemsiz bir oyuncu. 

Yorumlar Okunma: 1492