'Oğlum için basketbolu bırakabilirim' - BasketFaul.com

'Oğlum için basketbolu bırakabilirim'

25-03-20 13:38
Utah Jazz’in forvet oyuncusu Joe Ingles, oğlunu Corona virüsünden korumak için NBA’den emekli olabileceğini açıkladı.

Katıldığı podcastte NBA’in Corona salgının başlangıcından beri yaşadığı süreç hakkında konuşan Joe Ingles, otizm hastası olduğu için daha zayıf bir bağışıklık sistemine sahip olan oğlu Jacob’ı korumak için basketbolu bırakabileceğini söyledi.

Joe Ingles, şu ifadeleri kullandı:
“Eğer Jacob’ı korumam için bir daha basketbol oynamamam gerektiğini söylerseniz ilk uçağa atlayıp Avustralya’ya dönerim ve bir daha basketbol oynamam. Bu konuda ikinci kez düşünmem bile. Şu anda üstümdeki kıyafetlerle spor salonundan çıkıp direkt havaalanına giderim, bu konuda hiç şüphe duymuyorum. Aileme bunları yaşatmak istemiyorum. Jacob’a, kız kardeşi Milla’ya ve eşime bunları yaşatmak istemiyorum. Çok zor bir dönemden geçiyoruz”

Joe Ingles, Rudy Gobert ve Donovan Mitchell’ın COVID-19 testlerinin pozitif sonuç vermesinden sonra kontrolden geçmiş ve virüsü taşımadığını öğrenmişti.

NBA’in sezonu askıya almasının ardından birçok oyuncunun tekrar parkeye dönmek için can attığını söyleyen Joe Ingles, “Ben de tekrar sahaya dönüp oynamak istiyorum. Basketbola dönmek için milyon tane sebep sayabilirim fakat oynamamak için bir tane çok önemli nedenim var. Jacob’ı seviyorum, o yüzden şu anda oynamak istemiyorum” dedi.

NBA başkanı Adam Silver, sezonun ne zaman ya da hangi şartlar altında oynanacağına dair net bir plan olmadığını ancak tüm opsiyonları değerlendirdiklerini açıklamıştı. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 3149