Cuban'a göre NBA Mayıs'ta yeniden başlayacak - BasketFaul.com

Cuban'a göre NBA Mayıs'ta yeniden başlayacak

24-03-20 12:32
Corona salgını sebebiyle askıya alınan NBA sezonunun geleceğiyle alakalı birçok farklı senaryonun olduğu konuşuluyor. Sezon iptalinden, maçların yaz aylarında oynanmasına kadar farklı ihtimaller masada. Ancak Dallas Mavericks sahibi Mark Cuban, NBA basketbolunun çok da uzakta olmadığını düşünüyor.

Sezonun önümüzdeki aylarda tekrar başlamasını beklediğini ifade eden Mark Cuban, “Umarım Mayıs ayının ortası gibi normal hayatımıza dönüp tekrar maçları oynamaya başlayabiliriz. Belki karşılaşmalar seyircisiz başlar ancak sporun toplumda çok önemli bir rolü var. İnsanlar kafalarını dağıtacak, beraber takip edecek bir şeyin olmasını istiyorlar. Bu heyecanın yerini tutacak bir şey bulmak kolay değil” ifadelerini kullandı.

Sezonun geleceğinin hala belirsiz olduğunu dile getiren Cuban, sezonun Haziran ayından önce tekrar başlamasını beklediğini “Hastalık Kontrol Merkezindeki ve konuştuğum diğer uzmanların söylediklerinden yola çıkarsam sezonun 1 Hazirandan önce tekrar başlamasını bekliyorum” dedi.

Sezonun tekrar başlaması konusunda kesin bir karar vermediklerini dile getiren NBA başkanı Adam Silver ise geçtiğimiz günlerde “Bütün seçeneklerimizi değerlendiriyoruz. Maçları oynatmak güvenli hale geldiğinde tekrar sezonu başlatacağız, ancak her ihtimale hazırlıklı olmalıyız” ifadelerini kullanmıştı. (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 953