Bornova'da Clark döndü, Rizvic kaldı - BasketFaul.com

Bornova'da Clark döndü, Rizvic kaldı

23-03-20 23:16
Bornova Belediyesi Genel Menajeri Çağlar Karabulut, yabancı oyuncularından Donte Clark'ın Amerika'ya döndüğünü, Hasan Rizvic'in ise bir süre daha İzmir'de kalmak istediğini duyurdu.

Karabulut'un açıklaması şöyle:

“Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında tüm liglerin ertelendiğine yönelik açıklamasının ardından, yabancı oyuncularımız ile yaptığımız ilk görüşmede,kulüp olarak kararı kendilerine bıraktığımızı her türlü karalarında onları destekleyeceğimizi belirttik. Her iki sporcumuzun da aynı şekilde bizlere dönüş sağlaması,kulübümüzün bu belirsiz süreçte alacağı karara saygılı olacaklarını belirtmeleri üzerine kendileriyle hayatlarına dair en doğru kararı verebilmek adına fikir alışverişi yaptık.
Amerikalı sporcumuz Donte Clark ile uçuşların kısıtlanması,ülke sınırlarının kapatılması ihtimalini göz önünde bulundurarak, karşılıklı iyi niyet çerçevesinde protokol imzalayıp ülkesine dönmesi yönünde birlikte karar verdik. Liglerin devam etmesi  halinde güncel durumu değerlendirerek yol haritamızı belirleyeceğiz.
 
 Hasan Rızviç ise ailesi ile birlikte bu süreci İzmir'de kalarak değerlendirmek istediğini belirtmesinin ardından ilerleyen günlerde süreçle ilgili karar vermek adına tekrar görüşmek üzere karşılıklı anlaşmaya vardık.
 

Umarım ülke olarak geçirdiğimiz bu zor günleri,bir an önce geride bırakır ve basketbolun güzelliklerini konuşuyor oluruz." 

Yorumlar Okunma: 1494