Yeniden hoş geldin Ahmet Kurt... - BasketFaul.com

Yeniden hoş geldin Ahmet Kurt...

23-03-20 11:15
Bir virüs tüm dünyaya hükmetti, herkesi evine hapsetti, basketbolu da elimizden aldı. Çabuk teslim olanların sık sık kullandığı "Yapacak bir şey yok" sözünden nefret etmişimdir. Ama bu defa evlere kapanıp, kendimizi meşgul edecek bir şeyler bulmaya çalışmaktan başka yapacak bir şey gerçekten yok.

Basketbolun olmadığı günlerde basketbol medyacılığı yapmak... Zor... Yaşam normale, basketbolcular sahaya dönene  kadar mola almak da bir alternatif ancak bugünlerin çabuk geçmesini dilerken, basketbolu da sıcak tutmaya çalışmalıyız... Hele hele yıllardır, "Yazmayı bırakma" diye ısrar ettiğimiz Ahmet Kurt dönmüşken...

Tarihi muhalebicilerde yazar ya... 1932'den beri... Basket Dergisi de 1986'dan beri, basketbolun büyümesinden başka muradı olmayan Ahmet Kurt ile 34 yıldır hizmet veriyor. Hiç tartışmasız Basket Dergisi, basketbol medyasının amiral gemisi, Ahmet Kurt da oramiralidir... Yeniden hoşgeldin Ahmet... Ama ara vermemen koşuluyla...

Şu anda hepimizin önceliği virüsten uzak durmak, salgının daha fazla canımızı almadan defolup gitmesi. Ama o günlere geldiğimizde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Uzun vadede küresel krize bağlı olarak, her şeyle birlikte basketbolun ekonomisi de küçülecek, basketbolu meslek kabul edenler daha düşük paralar kazanacak. Sponsor desteğini kaybeden kulüpler derece elde etmekten önce yaşamlarını sürdürmeye çalışacak.

Daha yakına geldiğimizde ise liglerin kısaltılarak yeni formatla mı tamamlanacağı, yoksa geri kalanı oynanmadan mı bitirileceği tartışmaları yapılacak. Bu afetten iki ay içinde kurtulsak dahi, etkilerinden kurtulmamız zaman alacak. Yabancılar dönecek mi, 2 ay antrenman yapmamış oyuncular fiziksel olarak hazırlanabilecek mi? Kalabalığa girme korkusu aşılıp tribünlere seyirci gelecek mi? Bütün bunlar üst üste konduğunda birçok kişi gibi bana göre de sezon bitmiştir. Oynanırsa da tadı tuzu olmaz. Ve sezona devam edilemeyecek olursa en çok da Euroleague Şampiyonluğu için büyük favori konumuna gelen Anadolu Efes'e yazık olacak ama hiçbir şey insan sağlığından önemli değildir.

Kendinize iyi bakın...
 

 

Yorumlar Okunma: 2545