...Ve Ligler ertelendi - BasketFaul.com

...Ve Ligler ertelendi

19-03-20 15:19
Coronavirus tehdidi nedeniyle futbol, basketbol ve voleybol federasyon başkanlarının, Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yaptığı toplantı sona erdi ve liglere  ara verilmesi konusunda federasyonlara yetki verildi. Bu karar uyarınca BSL, KBL, TB2L, TBL, TKBL ligleri ertelendi. Erteleme süreleri daha sonra açıklanacak. Bu sürenin sonunda durum yeniden değerlendirilecek, şartlar hala oynanmasına izin vermiyorsa ya kısaltılmış formüller uygulanacak ya da federasyon liglerin bittiğini ilan edip şampiyonları, ligden düşenleri, üst lige çıkanları belirlemeye çalışacak.

Bilindiği gibi basketbolda birçok yabancı oyuncu son maçlarda yer almayı reddetmiş, kulüp yöneticileri hiçbir oyucuyu oynama konusunda zorlayamayacaklarını belirtmiş, bazı kulüpler ise bu haftaki maçlara çıkmama kararı almıştı.

Alınan karar üzerine İzmir'den Düzce'ye yola çıkan ve kararın alınmasını Susurluk'ta bekleyen PETKİM, İzmir'e geri döndü. Bu hafta da oynamayı planlayan takımlar ise yolculuk programlarını iptal etti.
 

 

Yorumlar Okunma: 2680