Geçitspor: Maça çıkıp çıkmama kararı oyuncularımıza ait - BasketFaul.com

Geçitspor: Maça çıkıp çıkmama kararı oyuncularımıza ait

18-03-20 16:44
TB2L Kulüplerinden Geçitspor bir açıklama yayınladı ve koronavirüs tehdidi karşısında maçlara çıkıp çıkmama inisiyatifini oyuncularına bıraktıklarını duyurdu.

Geçitspor'un mesajı şöyle:

"Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs vakalarının ne yazık ki ülkemizde de görünmesinden sonra 14.03.2020 tarihi itibariyle basketbol takım antrenmanlarımızı durdurduk.
 
Konuya dair uzman görüşlerine göre; koronavirüsün bulaşma yollarından en önemlisi yakın temas, virüsün geçiş hızı ise kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber çok yüksek.Kronik rahatsızlığı olmayan gençlerde virüsün öldürücülüğü çok düşük olsa da bir veya birden fazla kronik rahatsızlığı olan orta yaş üstü nüfus için ölüm tehlikesi yüksek. 
 
Sporcularımız virüsle enfekte olsa dahi belki hiçbir hastalık belirtisi göstermeden hastalıklarını atlatacaklar; fakat kuvvetle muhtemel, farkında dahi olmadan hastalığı, evlerine ve evlerindeki büyüklerine taşıyacaklar.

Biz Geçitspor Kulübü olarak; sağlığa dair, sporcularımıza, sporcularımızın yakın çevresine ve ailelerine zarar verme ihtimali olan böylesine önemli bir konuda karar verme yetkisinin kulübümüzde olduğunu düşünmüyoruz. Koronavirüs tehlikesi, ciddiyetle ülkemizde devam ettiği sürece antrenmanlarımızı durdurduğumuzu, Türkiye Basketbol Federasyonumuzun maç takviminde gözüken maçlarla ilgili oynama inisiyatifini oyuncularımıza bıraktığımızı, Türkiye Basketbol Federasyonumuzun vereceği tüm kararları peşinen ve saygı ile kabul ettiğimizi belirterek tüm basketbolseverlere ve Türk basketbol ailesine duyururuz." 

Yorumlar Okunma: 1684