Deveciler: Fethiye'de yaşadıklarımız şık olmadı - BasketFaul.com

Deveciler: Fethiye'de yaşadıklarımız şık olmadı

18-03-20 16:31
Merkezefendi Belediyesi Başkanı Veli Deveciler, Fethiye Belediyesi deplasmanında meydana gelen gerginliklerle ilgili olarak bir kınama mesajı yayımladı ve "Yaşananların şık olmadı. Nezaketin, dostluğun ve kalitenin kazanmaktan daha değerli olduğu düşüncesindeyiz." dedi.

Deveciler şunları söyledi:
"Yönetim kurulu olarak Fethiye'de salona geldiğimizde önce sözlü tacizlere uğradık. Bizler soğukkanlılığımızı korurken bu defa da filli saldırıya uğradık ve olayı Jandarma ile özel güvenlik yatıştırdı.

 Maçın devre arasında salon dışına çıktığımızda bu kez de salona giremeyen Fethiyeli taraftarların sözlü saldırıyla karşılaştık, Jandarma bir kez daha araya girip olayın büyümesini önledi.

Karşılaşmanın seyircisiz oynanmasına karşın Protokol Tribünü'nde Fethiye Belediyespor'a ayrılan kontenjana uyulmadığı ve çok fazla sayıda kişinin protokolde oturduklarını gözlemledik. 

Öte yandan Fethiye Belediyespor bencinde oturan bir kişi, beyefendiliği ile bütün basketbol camiasının takdirini kazanmış Altan Erol'a maç boyunca ağır hakaretler etti, Burnu kırılan Thomas Gibson'a da ambulansa binerken dışarıda bekleyen Fethiyeli taraftarların küfür etmesi yaşananları ayrı bir boyuta taşıdı. 

Yaşananların şık olmadı. Nezaketin, dostluğun ve kalitenin kazanmaktan daha değerli olduğu düşüncesindeyiz.

Fethiye'de karşılaştığımız saldırıları spor etiği ile bağdaştıramıyor ve kınıyoruz." 

Yorumlar Okunma: 1874