Mamak Belediyesi: Bir çare bulun - BasketFaul.com

Mamak Belediyesi: Bir çare bulun

18-03-20 15:25
Mamak Belediyesi, Genel Menajer Yunus Emre Yalnızyiğit vasıtasıyla yaptığı paylaşımda maç oynamak durumunda kalan takımların risk altında olduğunu belirtip, çare bulunmasını istedi.

Açıklama şöyle:

"Dünyaya etkisine almış ve tüm tedbirlere rağmen ülkemizde de görülen Covid-19 virüsüne karşı  öncelikle Devletimize  ve ilgili tüm bakanlıklara gösterdikleri özveri ve alınan tedbirlerden dolayı  teşekkür ediyoruz.

Ancak Nisan ayı sonuna kadar maçların seyircisiz oynanması kararı yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde sporcu sağlığını ve toplum sağlığını korumak adına doğru bir karar mıdır? 
Takımlar deplasmana gidiyor, çeşitli mekanlarda mola veriyor, otellerde konaklıyor, salonda yöneticiler, hakemler, oyuncular, salon ve Federasyon görevlileri sürekli temas halinde ve grup halinde bulunulduğu için virüsün bulaşma olasılığı normalden daha yüksek.

Bütün bunların yanı sıra takımlar ve oyuncular artık maçlara konsantre olamıyorlar. Antrenmana ve maça çıkmak ciddi risk teşkil ediyor ve özellikle yabancı oyuncular maçlara çıkmak istemiyor. 

Takımların en büyük desteği seyirciler tribünde olmayınca yaşanan moral motivasyon düşüklüğü maçların kalitesinin de düşmesine neden oluyor. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ve TBF'nin yaşanan bütün olumsuzlukları göz önüne alarak bir çare bulmasını umut ediyoruz." 

Yorumlar Okunma: 1576