Alkım Ay: Seyircisiz maç hakemler yüzünden gerildi - BasketFaul.com

Alkım Ay: Seyircisiz maç hakemler yüzünden gerildi

18-03-20 11:32
Sahasındaki maçta Merkezefendi Belediyesi'ne yenilerek liderliği averajla PETKİM'e kaptıran Lokman Hekim Fethiye Belesiyesi Koçu Alkım Ay, coronavirus nedeniyle yaşanan şartlardan dolayı kimsenin önceliğinin basketbol olmadığını belirtip erteleme kararı beklediklerini söyledi. Ay, Merkezefendi maçıyla ilgili olarak da, "Ligin en formda takımı olan rakibimiz kazanmayı hak etti ancak hakemler çok yetersiz kaldı." dedi.

Ay şöyle konuştu:
"Basketbol Fethiye'ye büyük keyif verdi ve herkesi bir araya getirdi. Bugünlerde ise içinde bulunduğumuz ortamdan dolayı basketbol hiçbirimize keyif vermiyor. Kulüp olanakları ölçüsünde coronavirüs tehdidine karşı elinden geleni yapıyor. Geçtiğimiz günlerde bir doktor, oyuncuları ve kulüpteki diğer ilgilileri virusten korunmakla ilgili bilgilendirdi.  Kulüp yönetimi oyunculara, 'Burası küçük yer, hem korunmanın olduğu daha kolay, hem de kafanız rahatlayabilmesi açısından ailelerinizi getirin, konuk edelim.' önerisinde bulundu. Sonuçta kulüp çok şey yapmaya hazır ama herşeyi kontrol edebilmek mümkün değil. Deplasmanda sağlıklı bir ortamda bulunduğumuzun garantisini kim verebilir? Spor bir eğlence ve bizim görevimiz izleyicilere iyi zaman geçirmek. Salonda izleyici yok ki iyi zaman geçirtelim.

Maça gelince... Merkezefendi bugünlerde ligin en formda takımı ve hakederek kazandılar ama seyircisiz bir maçta hakemlerin yetersizliği nedeniyle gerginlikler yaşandı. Yardımcı hakemler maç boyunca her pozisyonda başhakem Sami Özel'e bakıp yardım istedi. Kötü niyetli olmadıklarından eminim ama çok yetersizdiler. Seyirci olsa düdüklerini tamamen yutarlardı. Rakip koç, belki haklı da olsa masanın önüne gelip tribündekilerle tartışırken hakemler sadece izledi ve buna benzer olaylar sonunda seyircisiz maç gerildi. Hatta bir pozisyonda dayanamayıp rakip takımdan Gökhan'a yaptığımız net faulu gösterip, "Bunu da çalamadınz' demekten kendimi alamadım" 

Yorumlar Okunma: 2861