Adım adım ileri - BasketFaul.com

Adım adım ileri

17-03-20 09:49
Hem ligde yabancı sayısının 5 ile sınırlandırılması, hem de ekonomik nedenlerle geçmiş yıllara göre yabancı kalitesindeki düşüş, yerli oyuncular için bir fırsat oldu. Bazıları bu fırsatı iyi kullandı, bazıları ise önündeki engellerin azalmasına karşın yerinde saydı.

"Beklentileri Aşanlar" klişesiyle fırsatı iyi değerlendirenleri hatırlatmaya çalışacağız. İlk örneğimiz ise TOFAŞ'tan Muhsin Yaşar...

Muhsin'in bu sezon BSL'deki beşinci sezonu... İlk üç sezon fazla süre alamadığı için sadece son iki sezonki istatistiklerinin karşılaştırılması dahi gelişimini ortaya koyuyor.

2018-19 sezonu: 11:36 dakika, 4.4 sayı, 2.2 ribaund, 0.6 asist, 0.2 top çalma, 0.4 blok
2019-2020 sezonu:15:45 dakika, 9.67 sayı, 3.1 ribaund, 0.8 asist, 0.6 top çalma, 0.5 blok

Muhsin Yaşar'ın iyi ve daha iyi olması gereken yönleriyle fotoğrafı:

Hücumda pick and rollden sayı üretmeyi öğrendi, tabii bundan Barış abisinin rolü de çok büyük. Pick and roll savunmasında hareketlenme var ama switch sonrası kısayı durdurmayı çalışması lazım. Özellikle adam değişmelerinden sonra kendisini faullerden korumayı öğrenmeli (Hakemlerin Muhsin'e genç oyuncu tertibinden fazla faul çaldığı da bir gerçek). 

Daha sert bire bir sırtı dönük oynamaya başladı. Kaya Peker abisinden devraldığı gözyaşı damlasını her geçen geliştirip bu atışlarla skor üretiyor. Fast breake iyi koşuyor. 

Ayrıca çalışkanlılığı, sorun çıkarmaması, arkadaşlarıyla iyi geçinmesiyle koçların birlikte çalışmak istediği karaktere sahip. 

Yorumlar Okunma: 2969