Liglerin ertelenmesi bekleniyor - BasketFaul.com

Liglerin ertelenmesi bekleniyor

16-03-20 12:17
Ülkemizde coronavirüse yakalananların sayısında salgın boyutlarında olmasa da artış olması ve dünyadaki hemen hemen bütün liglerin askıya alınmasının ardından Türkiye'de de erteleme kararı alınması bekleniyor. Çeşitli branşlarda Türk takımlarında oynayan birçok yabancı liglerin sürdürülmesine açık tepki gösterirken, bazı basketbolcular oynamayı reddetti. Galatasaray Futbol Takım antrenörü Fatih Terim bu hafta oynadıkları lig maçının ardından yaptığı basın toplantısında ligleri ertelemeyenlere en sert tepkiyi göstererek, "Hiç mi Allah'tan korkmuyorsunuz." dedi.

BSL'de seyircisiz oynanan ilk hafta maçlarından sonra bütün koçlar kimsenin oynamak istemediğini ifade edip erteleme kararı alınmasını istediler.

Bütün bu gelişmelerden sonra Spor Bakanlığı'nın durumu yeniden değerlendirip erteleme kararını açıklayacağı belirtiliyor. 

Liglerin ertelenmesi durumunda her federasyon sezon sonuyla ilgili kararını verecek, devam edilememesi durumunda sıralama ve ligden düşme konusuna çözüm bulmaya çalışacak.  

Yorumlar Okunma: 3541