Sammy Mejia'ya haksızlık yapmayalım - BasketFaul.com

Sammy Mejia'ya haksızlık yapmayalım

14-03-20 20:11
TOFAŞ'tan Sammy Mejia'nın coronavirüs nedeniyle oynamak istemediğini paylaşmasına sosyal medya üzerinden sataşmalar yapıldı. Bazıları "Parandan vazgeçip gidebilirsin." diye yazınca, Sammy Mejia da çocuklarının Bursa'da okula gittiğini hatırlatıp, Haziran ayından önce ayrılamayacağı yanıtını verdi.

Aşağıda tarafların tartışmasını göreceksiniz. Ancak Basketfaul olarak, farklı tepkilere herkesin saygı göstermesini, korkmanın insani bir duygu olduğunu, özellikle baba olanlarda çocuklarıyla ilgili korkuların her zaman daha fazla olduğunu, kendimizden biri olarak gördüğümüz, yazın Amerika'ya giden TOFAŞ gençleriyle özel olarak ilgilendiğini bildiğimiz, bütün oyuncuların örnek kişiliği ile ağabey olarak gördüğü Sammy Mejia'ya haksızlık yapıldığını düşünüyoruz.

Sammy Mejia: Yarın maçım var ve oynamak istemiyorum. Önlem almak, çare aramaktan her zaman daha iyidir. Önce güvenlik.

Bir takipçi: Gayet basit. Eğer sezonun geri kalanı için alacağından vazgeçersen evine dönebilirsin.

Sammy Mejia: Evet, bunu yapabilirim. Ancak benim ailem burada ve çocuklarım okula gidiyor. Haziran ayına kadar buradayım. Ayrıca ben ailemi de düşünüyorum. İlgilendiğin için teşekkürler.

Sammy Mejia: Herhangi bir spor organizasyonunda ya da bir işte yüksek maaş almak insanların güvenliği ve sağlığı söz konusu olduğunda risk almayı gerektirmemeli. Bu akıllıca değil ve gereksiz.

Biliyoruz ki; normal insanlar işe gitmek ve ailelerine bakmak zorunda. Bu onların seçimi değil. Fakat sporda biz bu seçim hakkına sahibiz. Spor farklı bir alan çünkü spor bir eğlence türü, bir gereklilik değil. 

Bu seçimi yaparken sadece kendimizi düşünmüyoruz aynı zamanda bu durumdan etkilenebilecek diğer insanları da düşünüyoruz. Ligin iptal olmasındansa tıpkı diğer liglerde olduğu gibi ligin ertelenip bu durumla savaşılmasını talep ediyoruz. 

Bizi destekleyen insanları seviyoruz ve biliyoruz ki; onlar olmadan sporun hiçbir anlamı yok. Hepimiz biriz. 

Hepinizin anlayışı, sevgisi ve sabrıyla bu durumun üstesinden geleceğiz. 

Yorumlar Okunma: 3192