'İki takım bir süre birbirine baktı... Acaba el sıkışsak mı?' - BasketFaul.com

'İki takım bir süre birbirine baktı... Acaba el sıkışsak mı?'

14-03-20 10:02
Coronavirüs ile ilgili dünyadaki haberleri takip ediyorduk ancak Türkiye'de yaygın olmasa da ilk vakaların açıklanmasıyla birlikte açıkçası hepimiz panikledik. 

Bütün ülkeler lig maçlarını askıya alırken, sadece Türkiye seyircisiz olması koşuluyla devam kararı aldı. Bu koşullarda oynanan ilk maçlardan biri de Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket-Akhisar Belediye arasındaydı.

Denizli ekibinin kaptanı Ümit Sonkol'a o maçta yaşananları, hissedilenleri sorduk... Şu yanıtları aldık...

"Tedirginiz ve korkuyoruz. Bu benin değil, bütün oyuncuların ortak fikri. Maçlar bir-iki hafta ertelense daha iyi olurdu. Evden çıkılmaması önerilirken takımlar deplasmana gidiyor, otelde kalıyor, çatal bıçak kullanıyor, garson ona yaklaşıp servis yapıyor.

Akhisar maçının başında komik anlar yaşadık. Seremoni sonrasında iki takım karşı karşıya geldi, birkaç saniyelik duraksama oldu. Sahadaki herkes arkadaş ama ilk başta kimse el sıkışmak, kucaklaşmak istemiyordu. Maç içinde baks yaparken kucaklaşacağımız aklıma geldi, bizimkilere yürüyün dedim ve Akhisarlılar'la kucaklaştık.

Maç sırasında benchte, hakem masasında her yerde dezenfektanlar var ama yine de hepimiz tedirgin olduk. Bence maçların ertelenmesinde fayda var. Gerekirse hafta içlerinde oynar, fikstürü tamamlarız. Ayrıca 5 bin kişiyle oynamaya alışmış bir takım olarak 5 kişi önünde oynamak da tuhaf bir duyguydu." 

Yorumlar Okunma: 2764