Oyuncular ertelemeden yana - BasketFaul.com

Oyuncular ertelemeden yana

13-03-20 17:35
Türkiye'de liglerin ertelenmesini isteyenler kervanına Anadolu Efes'ten Shane Larkin, Galatasaray'dan Aaron Harrison, Caner Erdeniz ve Zach Auguste, Fenerbahçe'den Bobby Dixon da katıldı.

Zach Auguste: Bu salgın esnasında yarın maça çıkmamızı beklemek sadece bizim sağlığımızı ve güvenliğimizi değil, bizimle yaşayan ailelerimizin sağlığını da tehlikeye atmak demek.
Bobby Dixon: Dünyadaki bütün ligler Türkiye hariç durduruldu. Sağlığımız en önemli varlığımız. Doğru olanı yapın, risk almaya değmez. 
Shane Larkin: Kararı alan kimseye corona virüs meselesini nasıl kontrol ettikleri noktasında saygısızlık yapmak gibi bir niyetim yok ancak diğer tüm ligler ertelenmiş ya da askıya alınmışken Türkiye Ligi’nin neden halen devam ettiğini anlayamıyorum. Maçların kapalı kapılar ardında oynanmasının durumu daha güvenli hale getirdiğini biliyorum ama bu yeterince güvenli DEĞİL. Bir basketbolcu olarak sahaya çıkıp rekabet etmekten daha fazla keyif aldığım hiçbir şey yok ancak virüs daha önceki haline göre çok daha büyük risk taşıyor. Bu yüzden bu maçları oynamaya değmez. Bu tamamen benim fikrim ve birçok oyuncunun benimle benzer hisleri paylaştığını biliyorum. Herkesin güvenliğinin öncelik olmasını istiyorum ve liglerin virüsle ilgili daha kontrollü bir noktaya gelene kadar askıya alınmasının en iyisi olduğunu düşünüyorum.   
Caner Erdediz: Tüm dünya genelinde spor organizasyonları ertelenmişken biz de spor camiası olarak üzerimize düşen sorumluluğu almalıyız. Ailelerimizin ve tüm sporcuların virüs riskinden etkilenmemesi adına federasyonumuzun bu konuyu tekrar değerlendirip en yakın zamanda ligleri erteleme kararı alacağını ümit ediyoruz.
Aaron Harrison: Sağlığımız en önemli şey. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından bu virüsle ilgili gerekli önlemler neden alınmıyor? Dünyadaki diğer liglerin hepsi oyuncular ve koçların sağlıklarının öncelik olduğundan emin olmak üzere adımları attılar.

Yorumlar Okunma: 2734