Bursaspor liglerin ertelenmesini istedi - BasketFaul.com

Bursaspor liglerin ertelenmesini istedi

13-03-20 15:01
Bursaspor Kulübü bir açıklama yaparak, liglerin seyircisiz oynanması yerine ertelenmesini istedi.

Açıklama şöyle:

"Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 adlı Coronavirüs salgınının ülkemizde de tespit edilmesinin ardından Nisan ayı sonuna kadar tüm spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanacağı açıklanmıştır.

Önce sağlık ilkesinden hareketle seyirciler kadar sporcu ve görevlilerin de sağlığının düşünülmesi gerekmektedir. Nitekim pek çok ülkede liglerin ertelenmesine ya da askıya alınmasına karar verilmiştir.

Ayrıca konuya mali açıdan bakıldığında spor müsabakalarının seyircisiz  oynanması, seyirci hasılatından yaşanacak gelir kaybı nedeniyle mali zorluklar yaşayan kulüplerimiz adına önemli sıkıntılar doğuracaktır.

Bu nedenlerle liglerin seyircisiz oynanması yerine, yaşanacak gelişmelere liglerin ertelenmesi görüşünde olduğumuzu Devletimizin ve ilgili kurumların dikkatine arz ederiz.

Hiçbir başarı ve değer insan sağlığından önemli değildir. Bu konuda alınacak her türlü karara da saygılı olduğumuzu belirtiriz."

Frutti Extra Bursaspor'un sahasında kalan maçları şöyle: Beşiktaş Sompo Sigorta, Sigortam.net İTÜ, Türk Telekom, Galatasaray, Fenerbahçe. 

Yorumlar Okunma: 1535