Basketbol virüsünden kurtuluş yok (Necip Kapanlı) - BasketFaul.com

Basketbol virüsünden kurtuluş yok (Necip Kapanlı)

13-03-20 12:20
Corona virüs zenginin de fakirin de kapısını çalarken acaba Yukarıdaki, "Ben sizi eşit yarattım ama siz sınıflara ayrıldınız. Eşit olduğunuzu anlamanız için size uyarımdır." mı demek istiyor?

Ya da "Kaynaklarınızı mutlu olmak, sağlıklı olmak için harcayacağınıza, sağlıkla ilgili araştırmalar yapacağınıza, silah üretip birbirinizi öldürmek için kullanıyorsunuz. Ben sizi insan olarak yarattım, siz insanlıktan çıktınız" mı demek istiyor?

Bu yorumlar doğru olmayabilir ama doğru olduğunu kabul edelim. Birbirimizi sevmek, birbirimize yardımcı olmak, birbirimize saygı göstermek, ayrıştırmamak, iyi bir şey yaptığımızda, "Herkes beni övecek." yerine, "Bu yaptığımdan başkaları da yararlanacak." diyebilmek çok mu zor?

Sağlık Bakanı krizin başından bu yana gelişmeleri paylaşıyor, basın toplantılarında farklı düşüncedeki medya mensuplarının sorularını samimiyetle yanıtlıyor ve herkesin saygısını kazanıyor. Karşıt düşüncedekiler dahi bakanın hakkını teslim ediyor. Bu atmosfer bir felaket senaryosu sonunda gerçekleşiyorsa, demek ki Yukarıdakinin uyarılarını hepiniz doğru almaya başlamışız.

Bugünlerde hepimiz alışkanlıklarımızı değiştirmek, sevdiğimiz bazı şeylerden uzaklaşmak zorunda kaldık. Bizim derdimiz basketbol. Bugünden itibaren altyapı ve okul maçları iptal, Euroleague yok, NBA yok, sadece seyircisiz olarak lig maçlarımız var. Umarız coronavirüs ülkemizde bugüne kadar olduğu gibi başarıyla kontrol altında tutulup yaygınlaşması önlenir ve kısa süre içinde her şey normalleşmeye başlar. O güne kadar TV ve youtube başında basketbol özlemimizi gidereceğiz. 

Sağlık her şeyin önünde geliyor ama uzun süre karantina altında yaşamak, zorunlu da olsa can sıkıcı. Basketbol virüsü bir kez kaçmış içimize....Kurtuluşumuz yok...

Yorumlar Okunma: 2344