Gobert: Tehlikeye attıklarımdan özür dilerim - BasketFaul.com

Gobert: Tehlikeye attıklarımdan özür dilerim

13-03-20 07:05
Corona virüs testleri pozitif çıkan Utah Jazz pivotu Rudy Gobert, sosyal medya hesaplarından yayınladığı açıklamayla kendisine destek olanlara teşekkür ederken virüsün yayılmasına etki ettiği için özür diledi.

Gobert şunları söyledi:
«Son 24 saatte bana desteklerini ve endişelerini bildiren herkese teşekkür etmek istiyorum. Teşhis konulduğundan beri çok farklı duygular içerisindeyim. Korku, kaygı ve utanç. İlk ve en önemli şey şu ki, tehlikeye attığım insanlardan herkesin önünde özür diliyorum. O zamanlar virüsün bana bulaştığı hakkında en ufak bir fikrim yoktu. Mazeretim yok, duyarsızdım. Umarım benim hikayem herkese bu konuyu ciddiye alma noktasında bir uyarı olur. Bu virüsün yayılmasını önlemek üzere tüm deneyimlerimle herkesi eğiterek destek olma yolunda her şeyi yapacağım. Bana çok iyi bakılıyor ve tamamen iyileşmiş biçimde döneceğim. Tüm desteğiniz için tekrardan teşekkürler. Herkesi sağlıklı olmaya, güvende kalmaya davet ediyorum.»

ESPN, Jazzli oyuncuların Gobert’in soyunma odasında bilinçsiz davranışlar sergilediğini söylediğini bildirmişti. Rudy, bir maç önü basın toplantısında corona virüsü hafife aldığını anlatmak için kayıt cihazlarına ve mikrofonlara dokunmasıyla tepki çekmişti.

Yıldız pivot, takım arkadaşı Donovan Mitchell’la beraber corona virüsü testlerinden pozitif dönen iki NBA oyuncusundan birisi.

Yorumlar Okunma: 1545