Anadolu Efes'ten koronavirüse karşı alınan önlemler - BasketFaul.com

Anadolu Efes'ten koronavirüse karşı alınan önlemler

11-03-20 15:22
Anadolu Efes, koronavirüse karşı alınan önlemlerle ilgili açıklama yaptı.

"Anadolu Efes Spor Kulübü olarak taraftarlarımızı, medya mensuplarını, çalışanlarımızı ve görevlilerimizi yeni koronavirüs (COVID - 19) v.b salgın hastalıklardan korumak amacıyla aldığımız önlemleri ve EuroLeague kararı uyarınca Turkish Airlines EuroLeague maçlarında uygulanacak ek medya tedbirlerini kamuoyunun ve sizlerin bilgilerinize sunarız.
 
*        Sinan Erdem Spor Salonu’nda viral enfeksiyon ve virüslere karşı iç ve dış mekanlar detaylı bir şekilde dezenfekte edilmiştir.
*         Salonumuzun giriş ve çıkış kapıları ile iç ve dış mekanlarında viral enfeksiyon ve virüslere karşı gerekli noktalara, yeterli sayıda dezenfektan aparatları yerleştirilmiştir.
*         Güvenlik, biletleme ve yer gösterici görevlilerimiz eldiven kullanmaktadır.
*         Soğuk algınlığı, grip v.b. rahatsızlık yaşayan görevlilerimiz ise Sinan Erdem Spor Salonu’ndaki maçlarımızda görev almamaktadır.
*         Ayrıca T.C. Sağlık Bakanlığı’nın enfeksiyonla mücadelede el hijyenine önem verilmesine yönelik uyarı posterleri de salonumuzda asılmıştır.

*         EuroLeague tarafından alınan karar uyarınca Turkish Airlines EuroLeague maçlarında şu tedbirler de uygulanacaktır: 
*  Karşılaşma sonrasında akredite medya mensupları, takımların soyunma odasına alınmayacaktır.
* Karşılaşma sonrasında flaş röportaj alanında herhangi bir röportaj yapılmayacaktır.

* Karşılaşma sonrasında gerçekleştirilen basın toplantılarında antrenörler ve oyuncuların oturduğu masa ile medya mensuplarının oturduğu masalar arasında en az 1.5 metrelik mesafe bulundurulacaktır. " 

Yorumlar Okunma: 1708