Zafer Aktaş: Tur için gidiyoruz - BasketFaul.com

Zafer Aktaş: Tur için gidiyoruz

09-03-20 13:03
Çarşamba günü Ventspils ile Letonya'da FIBA EuropeCup çeyrek final rövanş maçına çıkacak olan Bahçeşehir Koleji'nin Koçu Zafer Aktaş, "Tur için gidiyoruz." dedi.

Yoğun maç trafiği nedeniyle İstanbul'da istedikleri gibi oynayamadıklarını belirten Aktaş şöyle konuştu:
"TOFAŞ ve Darüşşafaka'dan sonra 7 gün içinde oynadığımız ilk Ventspils karşılaşmasını 1 farkla kazandık. Bu sonuç avantajı rakibimize kaptırdığımız anlamını taşımıyor çünkü onları evlerinde de yenebilecek kapasiteye sahip olduğumuzu biliyoruz. Basketbolu iyi ilen, birlikte oynama alışkanlığına sahip, 3 yabancısının dışında yerlilerini çok efektif kullanan, düzenli oynayan bir rakiple mücadele ettiğimizi biliyoruz ama kendi oyuncularımıza da çok güveniyoruz.

Bu maçı kazanmak için şut savunmasını iyi yapmamız, guardlarımızın sakatlanması ile üzerindeki yük arttan Trae Golden'ı baskıdan kurtarmamız ve diri tutmamız, bunun için de kısaların perdelerini kullanmamız ve oyunu diğerlerinin üzerinden kurmamız gerekiyor.Bütün bunlara da iyi çalıştık.

Ayak bileğinden sakatlığı bulunan Mangok oynayacak durumda. Jamal ve Dwight da iyileşti.Trae'nin baldırındaki çekme çok ciddi değil:" 

Yorumlar Okunma: 1517