Bornova, Mamak'a zorlanmadı - BasketFaul.com

Bornova, Mamak'a zorlanmadı

28-02-20 20:20

İSTATİSTİK

TBL 21. haftasında Mamak Belediyesi'ni konuk eden Bornova Belediyesi baştan sona önde götürdüğü karşılaşmadan 90-68 galibiyetle ayrıldı.

Yayın gerisinden iyi başlayan Mamak'a içerden bulduğu sayılarla yetişen Bornova skoru 6-6 yaptı. Pota altında Nwogbo'dan destek alan Mamak, rakibine cevap vermesini bildi. Ancak son bölümü 8-2 ile geçiren Bornova, farkı açtı ve ilk çeyreği 22-16 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe daha genç bir beşle mücadeleye başlayan Mamak, sahaya iyi bir enerji koysa da farkın açılmasını önleyemedi. Bu dakikalarda Bornova, yayın gerisi dışında skor bulmakta zorlansa da farklı üstünlüğü korumayı sürdürdü. İkinci çeyrek 46-33 Bornova üstünlüğüyle tamamlandı.

Üçüncü çeyreğe Mamak, daha iyi savunmayla başlasa da hücumları bitirmekte zorlanmaya devam etti. 8-0 seri yakalayan Bornova farkı 18'e çıkardı (56-38)  Mustafa Baki ve Nwogbo ile reaksiyon gösteren Mamak bu dakikaları iyi geçti. Ancak son bölümde farkı tekrar açan Bornova, çeyreği 70-49 önde tamamladı.

Son çeyrekte Mamak savunmasını yukarıda tutmaya devam etse de Bornova'yı yayın gerisinden durduramadı. Mamak ise açılan farka rağmen maçtan kopmadan mücadelesini sürdürdü. Özellikle bu dakikalarda genç oyuncularından iyi katkı alsa da farkı eritmeye gücü yetmedi. Karşılaşmayı Bornova Belediyesi 90-68 kazandı.

Öne çıkanlar..
Bornova Bld: Donte Clark 21 sayı, Haasan Rizvic 18 sayı-10 ribaund
Mamak Bld: Mustafa Baki Görür 19 sayı, Lotanna Nwogbo 17 sayı-7 ribaund

 

Yorumlar Okunma: 688