Sorumlular, güç sahibi olup gücünü kullanmayanlardır - BasketFaul.com

Sorumlular, güç sahibi olup gücünü kullanmayanlardır

27-02-20 23:58
Türk Basketbolu'na son yıllarda sayısız oyuncu veren, özellikle altyapı milli takımlarının iskeletini oluşturan ancak Teksüt Bandırma ekonomik açıdan zor bir sürece girince durumu yabancı oyuncularla paylaştı ve menajerler oyuncularını diğer kulüplere önermeye başladı.

FIBA Şampiyonlar Ligi'nde genç kadrosuna rağmen çeyrek finale yükselen ve ligde altıncı sırada bulunan Bandırma Kulübü, her yıl sadece altyapıları için 5 milyon TL civarında bir ödeme yapıyor. Genç oyuncular için sadece günlük mutfak gideri 1500 TL...  Kulübün ekonomik sorun yaşaması sırasında gücü olup, bunu Bandırma Kulübü için kullanmayan herkes gelinen durumun sorumlusudur. 

Yabancıların ayrılması elbette içinde bulunduğumuz sezon için olumlu değil ama gerekli bir durum gibi gözüküyor. Ama daha önemlisi altyapı organizasyonunun mutlaka ama mutlaka sürmesi lazım.

Kulüp bünyesindeki antrenörler, oyuncular başka yerlerde iş bulabilirler ama böyle bir organizasyonun dağılması, basketbolumuz için büyük bir kayıp olur.

Bu duyarlılığı şimdiye kadar hissetmemiş olan güç sahiplerini an itibariyle göreve çağırıyor ve basketbol kamuoyunun altyapısı itibariyle milli takım gibi gördüğü kulübe destek olmak için var güçleriyle çalışmalarını bekliyoruz. 

Yorumlar Okunma: 3949