Son saniyede Nikola Mirotic (Can Tüysüz) - BasketFaul.com

Son saniyede Nikola Mirotic (Can Tüysüz)

27-02-20 22:10
Barcelona zihinlerden silinmeyecek son saniyeler sonunda CSKA'yı Moskova'da 82-80 yendi ve 20-6 ile ikincilik adaylığını güçlendirdi. CSKA ise 17-9 ile ilk dördü tehlikeye attı.

CSKA maça James-Baker-Kurbanov-Voigtmann-Hines beşi ile başlarken Barcelona maça Hanga-Higgins-Claver-Mirotic-Tomic beşi ile başladı. 

Barcelona maça Higgins ve Mirotic ile hızlı girdi. Üstünlüğü hemen ele geçiren Barcelona Victor Claver ve Adam Hanga'nın da oyuna girmesi ile üstünlüğünü sürdürdü. CSKA'da Mike James oyuna girmek için hücumları forse etmeye çalışsa da başarılı olamadı. Diğer isimleri devreye sokmaya çalışan CSKA çeyrek sonunda Kosta Koufos'un basketi ile skorun içinde kalmayı başardı. İlk çeyreği Barcelona 18-15 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Bolomboy ve Hackett ile iyi başlayan CSKA maçta ilk defa skor üstünlüğünü ele geçirmeyi başardı. Barcelona'da Brandon Davies iki üçlük ile cevap verirken CSKA ilk çeyrek sonunda yakaladığı Hackett-Bolomboy-Hilliard uyumunun meyvelerini almaya devam etti. Çeyrek sonunda bu üçlüye Hines'ın da katılmasıyla CSKA savunmada hem sertliği artırdı hem de hücumdaki üstünlüğünü sürdürdü. Çeyrek bitiminde Nikola Mirotic'in üçlüğü Barcelona'yı CSKA'ya tekrar yaklaştırsa devre 40-37 CSKA Moskova üstünlüğü ile sona erdi.

Üçüncü çeyreğe CSKA yine iyi başladı ancak Barcelona'nın skorda CSKA'yı yakalaması uzun sürmedi. Barcelona'da Brandon Davies'in üç saı çizgisinin gerisinden etkili performansı devam etti. Davies'e Higgins ve Delaney de eşlik edince Barcelona hücumda rahatladı. CSKA ise çeyrek sonunda Kurbanov'un bulduğu iki üçlük ile krizden çıkmayı başardı. Barcelona son çeyreğe 63-60 önde girdi.

Son çeyreğin başında Kurbanov'un etkili oyunu devam etti. Mike James maç başından beri oyunun içine dahil olamasa da bu çeyrekte sorumluluğu almaya çalıştı ve kesik kesik skor üretmeyi başardı. Barcelona bu bölümde Mirotic ve Kuric ile CSKA'yı tekrar yakaladı. Son 1 dakikaya 78-75 Barcelona üstünlüğü ile girilirken Mike James tekrar sorumluluk alarak skor üretmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Bitime 42 saniye kala Darun Hilliard ile skoru 77-78'e getiren CSKA'da James bir kez daha sahneye çıkmak istedi ama btime 8 saniye kala top kaybı yaptı. Çizgiye giden Davies skoru 77-80'e getirdi. Maç boyunca 3/10 isabetle oynayan Mike James son bir kez daha sahneye çıkmak istedi ve bitime 5 saniye kala skoru 80-80'e getirerek eşitlemeyi başardı. Molaya giden Barcelona dönüşte bitime 1 saniye kala Mirotic ile basketi buldu ve maçı 82-80 Barcelona kazandı. 

Öne çıkanlar...
CSKA: Mike James 12 sayı, 2 ribaund, 4 asist, Daniel Hackett 17 sayı, 4 asist, Darrun Hillard 14 sayı, 6 ribaund, 2 asist, Nikita Kurbanov 11 sayı, 2 ribaund, Kyle Hines 10 sayı, 3 ribaund
Barcelona: Brandon Davies 16 sayı (4/4 üçlük), 7 ribaund, Cory Higgins 17 sayı, 5 ribaund, 3 asist, Nikola Mirotic 23 sayı, 8 ribaund, 2 asist

 

Yorumlar Okunma: 790