Karşıyaka farklı kazandı - BasketFaul.com

Karşıyaka farklı kazandı

27-02-20 22:06

İSTATİSTİK

ING BSL 20. haftasında Gaziantep'i konuk eden Karşıyaka, baştan sona önde götürdüğü karşılaşmadan 82-72 galibiyetle ayrıldı.

Karşıyaka, Crocker-DJ Kennedy-Morgan-Taylor-Nusret beşiyle Gaziantep ise Buford-Orhan-Vasiliauskas-Rick-Buva ile başladı.

İki ekip de boyalı alanı iyi kullanarak karşılaşmaya arka arkaya basketlerle başladı. 6-0 seri yakalayan Karşıyaka çeyreğin ilk yarısını üstün tamamladı.Tutuk geçirdiği bu dakikalarda üç sayı çizgisine yönelen Gaziantep maçın içinde kalmaya devam etti. İlk çeyrek 25-20 Pınar Karşıyaka önde tamamladı.

Yabancılarıyla ikinci çeyreğe hücumda etkili başlayan Gaziantep, 06:03 dakika kala farkı 1'e çekti (28-29). M'Baye ve Metecan'la cevap veren Karşıyaka farkı tekrar açtı. Kritik top kayıpları yapan Gaziantep, öne geçme şansını değerlendiremedi. Kalan dakikalarda üstünlüğü koruyan Karşıyaka devreyi 42-35 önde tamamladı. İlk yarı sonunda Karşıyaka'da DJ Kennedy 12 sayıyla Gaziantep de ise Can Uğur Öğüt 10 sayıyla çift hanelere çıktı.

Üçüncü çeyrekte Karşıyaka pota altında iyi hücum ederek arka arkaya hücum ribaundlarını toplasa da sayıyı 5. denemesinde buldu. Sonrasında iyi bir ritm bulan Karşıyaka farkı açarak rakibine erkenden molayı aldırdı (52-39).Moladan sayıyla dönemeyen Gaziantep, zorlama atışlara yöneldi. Üçüncü çeyreği 67-48 Karşıyaka önde kapattı.

Son çeyrekte Karşıyaka üstünlüğü zorlanmadan korudu. Gaziantep farkı tek hanelere kadar düşürse de oyuna ortak olabilecek noktaya gelemedi. Karşılaşmadan Karşıyaka 82-72 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Pınar Karşıyaka: DJ Kennedy 18 sayı-7 ribaund, Tony Taylor 12 sayı-5 asist
Gaziantep Basketbol: Can Uğur Öğüt 18 sayı, Stevan Jelovac 16 sayı-7 ribaund

Yorumlar Okunma: 990