Fethiye'ye psikolojik danışman desteği - BasketFaul.com

Fethiye'ye psikolojik danışman desteği

27-02-20 11:16
Türkiye Basketbol Ligi’nin ilk 20 haftasında aldığı 16 galibiyetle zirveye ortak olan ve liderliği İzmir ekibi Petkim ile paylaşan Lokman Hekim Fethiye Belediyespor psikolojik danışman Selvinaz Eser ile anlaştı. Kendisi de Fethiyeli bir basketbol sevdalısı olan Selvinaz Eser bundan böyle tüm antrenmanlarda ve maçlarda teknik kadroyla birlikte çalışacak.

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor Kulübü Genel Sekreteri Yavuz Topateş konuyla ilgili olarak şunları söyledi: 
“Bilindiği gibi, baskılı ve stresli yarışma koşullarında özellikle genç sporcular zaman zaman gerçek performanslarını gösteremiyorlar. Hatta zaman zaman teknik kadrodakiler oyuncuları sahada tanıyamadıklarını, oyuncuların gösterdikleri performansla hayalkırıklığı yaşadıklarını ifade edebiliyorlar. 
Gerek bireysel sporlarda, gerekse takım sporlarında kendilerinden üst düzey başarı beklenen sporcular telaşlı, huzursuz, sıkıntılı, sinirli, sessiz, gergin olabiliyorlar. Bazı sporcular antrenmanlarda rahatlıkla yapabildikleri hareketleri, müsabaka esnasında, bilhassa kalabalık seyirci önünde tekrarlamakta zorlanabiliyorlar. 
Açıkçası, biz şu ana kadar takımımızda böyle bir sıkıntı yaşamadık. Fakat dünyadaki tüm ciddi takımlar mutlaka bir mentör ile çalışıyor, çağın tüm imkanlarından yararlanıyorlar.
 
Uzun bir dönem lig liderliğini elimizde tuttuk, şu anda da zaten averajla ikinci durumdayız ve ING Türkiye Süper Basketbol Ligi’nin en büyük favorilerinden biriyiz. Bu yöndeki mücadelemiz son saniyeye kadar sürecek.

Kulübümüzü çağdaş ve modern bir şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Artık bir web sayfamız var, belediyeye ait dondurma büfelerinden pay alma yönünde çalışmalar yapıyoruz. Şehir merkezindeki Fethiyespor lisanslı ürünlerinin satılmakta olduğu mağazada basketbol takımımızın ürünleri de satılmaya başlanıyor. 2500 kişilik salonumuzda artık boş koltuk hiç olmuyor. Gerçek anlamda 7’den 70’e her yaş diliminden seyircimiz var. Çağdaş ve örnek organizasyonlar ile kulübü sağlam temeller üzerine oturtmaya çalışırken, psikolojik danışman desteğini de insan faktörüne verdiğimiz değer açısından çok önemsiyoruz." 

Yorumlar Okunma: 2354