Varanauskas: Kariyerimi Türkiye'de sürdürmek için Mamak'a geldim - BasketFaul.com

Varanauskas: Kariyerimi Türkiye'de sürdürmek için Mamak'a geldim

25-02-20 12:30
Ovidijus Varanauskas, Mamak Belediye'nin yaptığı en son transferlerden. Kısa yabancısında değişikliğe giden kulüp, Tarrant ile yollarını ayırarak Varanauskas ile anlaştı. Daha önce üst liglerde oynamış birinin TBL'ye gelmesi herkesi biraz meraklandırdı. Bizler de henüz sadece 5 maça çıkan Varanauskas'la bir araya geldik, öncelikle bu tercihini sorduğumuz bir röportaj gerçekleştirdik.

Sezona Fransa LNB Pro A ve Eurocup'ta Limoges'da başlayan Varanauskas'ın buraya gelme süreci aslında takımındaki değişikliklere dayanıyor. LNB Pro A'da 8 maça çıkan Litvanyalı guard 15 dakika, 4,0 sayı ve 1,6 asist ortalamalarını yakaladı. Eurocup'ta ise 7 maçta 10,4 sayı, 3,0 sayı ve 1,7 asist ortalamalarını yakaladı. Ancak takımdaki bazı kötü mağlubiyetlerden sonra kadroda değişiklikler oldu. Bu süreçte TBL ekiplerinden Mamak Belediyesi'nden bir teklif alan Varanauskas, bildiği ve takip ettiği bir lig olduğu için teklifi değerlendirmek istediği söyledi.

TBL'yi takip edip bilmesinde buradaki bir diğer Litvanyalı; Vytenis Cizauskası'ın etkisi büyük. Akhisar'da ikinci sezonunu geçiren Cizauskas'la iletişim halinde olduğunu söyleyen Varanauskas, transferden önce de kendisiyle konuşarak kararını verdiğini belirtti.

Fransa LNB Pro A ile TBL baktığımızdan birbirinden farklı ligler. Varanauskas ise bu iki lig kıyas yapmanın doğru olmadığını, diğerinde pek çok Eurocup'ta mücadele eden takım olduğunu ve Süper Lig olduğu için karşılaştırılmasının zor olduğunu söyledi. Seviyenin orada yüksek olduğunu söyleyen Varanauskas, TBL'yi de sevdiğini, mücadelenin zaman zaman çok fazla yükseldiği, herkesin herkesin yenebileceği bir lig olduğunu söyledi.

Gelir gelmez, burada bocalama yaşamadan ilk maçtan iyi işler çıkartan Varanauskas, aslında bunun ekstra bir şey olmadığını, sadece işini yaptığını belirtiyor...
"Bu benim işim ve kazanmamız gerekiyor. Ben de işimi yapıyorum. Aslına bakarsanız yaptığım ekstra bir şey değil. Konsantre olarak hedefime odaklanıyorum. Bu yüzden herhangi bir sorun yaşamadım. Her şey çok rahat oldu"

Kariyer hedeflerini sorduğumda ise gelir gelmez Türkiye'yi çok sevdiğini söyleyen Varanauskas burada kalmak istediğini ve kariyerine burada devam etmek istediğini ifade etti. Şu anki takımı Mamak'taki  arkadaşlarını ve coachu çok sevdiğini, güzel bir ortam olduğunu söyleyen Varanauskas kariyer tercihinde kendilerinin etkisinin büyük olduğunu söyledi.

Son olarak ise Ankara'nın güzel ve büyük şehir ve gezilecek çok güzel yerleri olduğunu söyleyen Varanauskas özellikle coffee shopları beğenmiş...
"Litvanya pahalı olan bir çok yemek burada çok ucuz. Burada en çok sevdiğim Türk kahvesi oldu. Bana bir çok et yemeği farklı ve çok güzel geldi. Bir de sosları çok sevdim."

Yorumlar Okunma: 2275