Sarıca basın toplantısına katılmadı - BasketFaul.com

Sarıca basın toplantısına katılmadı

25-02-20 10:41
İsveç maçının ardından düzenlenen basın toplantısına koç Ufuk Sarıca'nın yerine katılan asistan koçlardan Recep Şen katıldı ve şunları söyledi:

“Rakibimiz İsveç’i tebrik ediyoruz. Bizim açımızdan önemli bir mücadeleydi. Gruptaki iddiamızı devam ettirebilmek açısından bizim açımızdan önemli bir maçtı. Oyunun geneline baktığımızda oyunu kontrol edemeyen bir kimliğimiz vardı. Rakibimizin yüksek yüzdeyle üçlük kullanma şansı verdik. ikinci devre agresif kimliğimizi sahanın içine yansıtmayı başardık. Son 2-3 dakikada maçı istediğimiz noktaya getirmiştik. Ancak basketbol hele ki deplasmanda bu kadar hatayı affeden bir oyun değil. Şansımızı değerlendiremedik ve karşılaşmayı kaybettik.

Önümüzde iki tane deplasman maçı var, avantajımızı kaybettik. Önümüzdeki maçlarda dezavantajımızı tekrar avantaja çevirmeye çalışacağız.”

Sertaç Şanlı ise mücadelenin ardından şunları söyledi:

“Kazanmak istediğimiz bir maçtı. Mücadeleye istediğimiz gibi başlayamadık. İsveç’i tebrik ediyorum, iyi oynadılar. Maçı sonunda istediğimiz noktaya getirdik ama basit hatalar yaparak sonunu getiremedik.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 3508